rumor-iphone5-640-250

Novinka: iPhone 5 bude představen 4. října

Všem novinářům po celém světě byl dnes ráno rozeslán e-mail, ve kterém společnost Apple ohlásila příchod iPhonu další generace. Ne však klasickou cestou, do mailu byl přidán obrázek s tím, že si každý musí přijít na to, co vlastně znamená. Nešlo sice o žádnou složitou hříčku, přesto bylo zajímavé, co všechno si ze čtyř ikonek novináři „vytvořili“.

Na obrázku vidíte čtyři klasické „applovské“ ikonky – na první je datum keynote (úterý, 4. října), na druhé je čas začátku keynote (10 hodin, tzn.  19:00 našeho času), na třetí se nachází Cupertino campus společnosti Apple a z poslední ikonky je jasné, o kolika věcech se bude na představení mluvit (jeden telefon).

O novém iPhonu 5 toho není mnoho známo. Stejně jako každý rok si Apple všechny informace drží pod pokličkou až do posledního momentu a lidé se tak mohou pouze dohadovat, v čem bude iPhone nové generace lepší. Mluví se o větším displeji, který by se měl roztáhnout na 4″. To je snad největší novinka po straně hardwaru, která by nový iPhone mohla potkat. To, že bude tenčí a lehčí, nebo že bude mít upravenou kameru, nejsou zas takové novinky, které by mohly nové uživatele přilákat.

Nutno však podotknout, že společnosti Apple moc prostoru pro inovace hardwaru nezbývá. Spíš se můžeme těšit na novou verzi iOS, který toho může nabídnout nepoměrně více. Jednou z hlavních věcí by měla být nová forma rozpoznávání hlasů. Otázkou však je, zda dokáže překonat současné rozpoznávání od společnosti Google.

Na všechny informace si však budeme muset počkat ještě necelý týden a uvidíme, do jaké míry se povede společnosti Apple přinést iPhone 5, nebo zda se ukáže pouze s „iPhone 4+“.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek