minecraft-mobile

Novinka: Minecraft již brzy dostupný pro smartphony

Jedna z nejúspěšnějších her posledních let – Minecraft – se chystá dobít pole chytrých telefonů. Již 29. září se má tahle pecka objevit na operačních systémech Android a iOS.

Pokud někdo žil v jeskyni a neví, o které hře je řeč, Minecraft je hra, ve které se pohybujete ve světě plném kostiček. Tomuto světu nechybí stromy, moře, zvířata a dokonce ani různé stvůry, jako jsou kostlivci s luky, či sebevražední creepeři. A o tom to celé je. Budujete domy, hledáte vzácné prvky v dolech a snažíte se, aby vás během noci nenašli nepřátelé. To vše v silně stylizované grafice, která se pro Minecraft stala tak vlastní.

Z Minecraftu se stal fenomén, z vývojáře Markuse Alexeje Perssona boháč. A to vše ještě před úplným dokončením hry! Hra je totiž nyní stále ve fázi betaverze, přesto se jí zvládlo prodat více než 3,5 miliónu kusů. Během alpha verze se hra prodávala za 10 €, během betaverze se nyní prodává za 15 € a v budoucnu bude její cena 20 €. Zisky se vývojářům ještě znásobí vydáním verze pro chytré telefony, která je již téměř za dveřmi. Již několik týdnů se z verze pro Androidy může těšit Sony Xperia Play, pro čistě dotykové ovládání byla hra dodělána před několika dny.

Minecraft: Pocket Edition – tak by se měla nazývat verze pro smartphony. Její cena by měla být asi 120 Kč a již teď je jisté, že se stane hitem příštích měsíců. Hra by se od svého počítačové předchůdce neměla moc lišit. Nabídne 36 druhů materiálu a nebude chybět ani oblíbený multiplayer.INZERTNÍ SDĚLENÍ