senseg

Novinka: Nová technologie dotykového displeje

Technologie jde dopředu. Co nám ještě před rokem připadalo „cool“ se nám nyní jeví jako samozřejmost. Pamatuji si, že kdysi dávno jsem měl možnost vyzkoušet si poprvé touchpad na notebooku a jako malého kluka mě to doslova uchvátilo a nemohl jsem od něj své prsty odlepit. Stejně tak jsem před pár lety poprvé vyzkoušel dotykový displej, který mě uchvátil snad ještě víc. Postupem času jsme si na takovéto vymoženosti začali zvykat a nyní nás ze židlí zvedne snad jen UFO. Každopádně ať už patříte mezi ty, které ze židle zvedne pouze nějaká ze základních lidských potřeb, nebo mezi ty, kteří se nad každou novinkou pozastaví a koukají „jak tele na nový vrata“ (jako já), nyní je čas zbystřit smysly, jelikož toto by z nás všech mohlo udělat zase ty malé děti, které zabaví touchpad na celé hodiny.

Řeč ovšem není o novém touchpadu (i když mé vnitřní já si přeje, aby tomu tak bylo). Řeč je o novém dotykovém displeji z dílny firmy Senseg. Ten nejenže umožní nám vnímat lépe povrch samotného displeje. Nám sice přinese „pouze“ nový prvek v dotykovém ovládání, ovšem lidem se zrakovým postižením otevře zcela nové dveře do světa mobilních telefonů, smartphonů a tabletů. Nový displej vám doslova a do písmene poskytne pocit, že se dané věci na displeji doopravdy dotýkáte.

Pokud již teď přemýšlíte, jak je to možné, můžeme vás již teď přesvědčit, že pod displejem opravdu NEJSOU tisíce miniaturních jehliček, které se buď zvedají, nebo snižují podle potřeby, jako mexická vlna na vyprodaném stadionu Manchesteru United. Vše probíhá tak, že displej sám mění napětí mezi prsty a displejem a tím dává uživateli pocit nějakého mechanického zásahu.

Své využití si tato technologie zcela jistě najde jak v podobě her a různých aplikací, tak i v podobě pomoci pro nevidomé, kteří se tak již budou moci přečíst zcela SMS sami. Ovšem po chvíli brouzdání po internetu jsem také našel i velmi zábavnou poznámku odkazující na spojení této technologie s pornografickým materiálem. No upřímně.. dělejte si se svým smartphonem co chcete.INZERTNÍ SDĚLENÍ