glonass

Novinka: Nové modely Sony budou podporovat GLONASS

Pokud nevíte co GLONASS je, jedná o satelitní systém. Jako má Amerika GPS a Evropa bude mít časem Galileo, má Rusko už nějaký čas systém GLONASS. Tento systém má na oběžné dráze 24 družic, což při přidání 31 družic amerického GPS znamená mnoho družic nad vaší hlavou, rychlejší uzamčení polohy a přesnější získání informace o vaší poloze v místech, kde není nejlepší viditelnost (les, uprostřed městské zástavby, …). V této době je GLONASS rozšířený převážně v geodetickém segmentu.

Firma Sony informovala, že do jeho nadcházejících modelů, konkrétně Xperia S a Xperia Ion, implementuje přijímač právě pro Ruský satelitní systém GLONASS. Nicméně i starší modely, které se začaly prodávat pouze s GPS se dočkají rozšíření o tento systém. Jedná se o Xperia Arc, Xperia Arc S, Xperia Ray, Xperia Neo, Xperia Pro, Xperia PLAY, Xperia Active a Live with Walkman.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Velký mobilní fanoušek již od dob 'pět jedna desítek', rukama mi prošlo asi šestnáct přístrojů a kromě Bady všechny OS. Od roku 2010 zapálený do/spokojený u Androida.