306094

Novinka: OnLive nyní i pro tablety a smartphony!

Pokud patříte mezi ty, kteří svůj smartphone, či tablet využívají i pro hraní, nyní je na čase dávat dobrý pozor, jelikož nás nyní pravděpodobně čeká herní revoluce. Je tomu pouze pár týdnů, co jsem se dozvěděl, že se chystá předělávka GTA III na Android a iOS zařízení. Nostalgicky jsem si zavzpomínal, jak jsem tenkrát poprvé zapnul tuto hru a během pár týdnů jsem u ní proseděl stovky hodin. A nyní jsou naše mobily natolik výkonné, aby dokázali rozběhat tuto hru v původním grafice. Neuvěřitelné, když si člověk uvědomí, že tenkrát bylo žhavou novinkou snad jen polyfonní vyzvánění.

Ovšem tuto 10 let starou hru dnes strčí hravě do kapsy jiné. A nejedná se o 5 let staré hry, ba ani o 3. Díky aplikaci OnLive si budeme moci zahrát třeba novinku L.A. Noire, či dokonce Assassin’s CreedRevelations. Hry které by stěží zvládl počítač, na kterém nyní píšu tento článek.

Pokud někdo neví, co je OnLive, zde je krátké vysvětlení. OnLive je služba, která je na trhu již nějaký ten pátek, ovšem dosud byl dostupný pouze pro počítače. Zjednodušeně řečeno – hra neběží na vašem počítači, nýbrž na vzdáleném serveru, který vám posílá pouze obraz hry, kterou vy ovládáte. Zpočátku si lidé obávali zpoždění, které by se mohlo ve hře projevit, ovšem dnes je vše v naprostém pořádku a služba OnLive slaví jeden úspěch za druhým.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Samozřejmě, že potřebujete velmi dobré připojení k internetu, takže pokud plánujete výlet do přírody, bez připojení k internetu, poslouží vám velmi dobře již zmiňované GTA III. Ovšem i pokud jste v civilizaci, nepostačí vám obyčejný internet. K bezproblémovému hraní budete potřebovat buď dobré Wi-Fi, nebo 4G LTE připojení. 

Aplikace je zatím dostupná pouze pro Android Gingerbread, ovšem vývojáři jen čekají na schválení od Applu, aby si svoje herní zážitky prožili  i majitelé iPhonů a iPadů. Ovšem i když vaše zařízení přijímá pouze obraz, i tak potřebujete nějaký ten výkon, aby to váš kapesní kamarád zvládal. Zde je seznam zařízení, na kterých je byla tato aplikace otestována: Acer Iconia Tab A500, ASUS Eee Pad Transformer, HTC Evo View, HTC Flyer, HTC Jetstream, Motorola Xoom, Samsung Galaxy Tab, Sony Ericsson Tablet S, Toshiba Thrive, HTC EVO, HTC Nexus One, HTC Rezound 4G, HTC Sensation, HTC Sensation XL, Motorola Droid 2, Motorola Droid X2, Motorola DROID BIONIC 4G, Motorola DROID RAZR 4G, Motorola Photon 4G, Samsung Galaxy S II 4G. Pokud zde váš smartphone, či tablet není, tak nezoufejte, jelikož další a další zařízení jsou neustále testována.

Aplikace je ke stažení zdarma, i když po stažení si budete muset svojí vytouženou hru samozřejmě koupit. Na výběr je celkem z 25 titulů, přičemž i tento seznam se stále rozšiřuje. Ovšem i pro neplatiče je tu dobrá zpráva jelikož každý zaregistrovaný uživatel dostane zcela zdarma hru LEGO Batman: The Videogame. Další dobrou zprávou je i fakt, že společnost OnLive začala prodávat i speciální bezdrátový ovladač, který si můžete zakoupit a připojit k vašemu tabletu, či smartpohnu za krásných 50 dolarů.INZERTNÍ SDĚLENÍ