supernova

Novinka: Pandigital Supernova

Méně známá firma Pandigital zařadila mezi své výrobky nový tablet/eReader. A proč tablet/eReader? Supernovu totiž pohání známý Android 2.3 Gingerbread a některými svými vlastnostmi by se dal zařadit mezi tablety, ovšem nenechme se zmást. Supernova totiž po výkonnostní stránce sahá ostatním tabletům sotva po kotníky. A proto se řadí spíše mezi eReadery, než mezi tablety. Ovšem ani na poli eReaderů nestojí v čele.

Pokud si totiž někdo touží koupit zařízení na čtení, pravděpodobně sáhne po levnější variantě. Třeba Amazon Kindle za 79 USD. Pandigital Supernova se prodává za cenu 230 USD, což je dokonce o 30 USD více, než Amazon Kindle Fire. Supernova nabídne pouze jednojádrový procesor s frekvencí 1 GHz, což je v této době na tablet opravdu málo. 512 MB operační paměti (většina konkurence nabízí 1 GB) a 8 palcový displej s rozlišením pouze 600 x 800 pixelů, což je také málo.

Takto by se dalo psát i dále, ovšem to opravdu nemá smysl. Supernova však není takový propadák, jak by se mohlo na první pohled zdát. Určitě poslouží velmi dobře a své místo na trhu si určitě najde, ovšem v ničem nevyniká a pokud si někdo prohlídne trh, tak ať chce tablet, či jen zařízení na čtení, vždy si najde levnější a lepší variantu.INZERTNÍ SDĚLENÍ