sue

Novinka: Rekapitulace patentů

Jak jsme slíbili, přinášíme rekapitulaci aktuálního dění na poli patentů. Jak to tedy je, kdo má převahu a co můžeme v budoucnu čekat?

Začneme tím, že si ukážeme graf počtů patentů od roku 1993-2011, tedy po součastnost.

Můžeme vidět, že nejvíce patentů má Samsung a Nokia, což jsou „legendy“ na mobilním trhu, na třetí příčce se umístil pro nás málo známý Alcatel. Naopak graf dokazuje, malost gigantického Applu, co se patentů týče.

V budoucnu tak můžeme čekat spory mezi patentovími giganty jako je Samsung, jenž povede spory převážně s Applem, avšak i jinými firmami, což by mohlo mít v důsledku vliv jak na trh, tak na akcie, neboť odškodnění jistě nebude žádný pakatel.

Teď se podívejme na druhý konec žebříčku, již zmiňovaný Apple s asi tisícovkou patentů a Google je na tom ještě hůř, nicméně do roka by měla transkace s Motorolou doběhnout do konce, tak si dosaďmě Google v žebříčku na místo Motoroly.

Na to, že má Apple necelou tísícovku patentů, rozhazuje žaloby na všechny strany, jako by právě on byl gigant. Jeho možná až přehnaná jistota by se mu mohla v budoucnu vymstít, jelikož zde bojuje s firmami které mobilní trh společně budovali a mají o dost větší zkušenosti. Spekuluje se, že za nějaký čas právě Samsung, Nokia a Motorola (Google) objeví patenty, které zatopí Applu. Týkat by se měli převážně přenosu dat, komrese a šifrování.

Například Motorola má patent, který se týká proximity senzoru, jenž využívá téměř každé zařízení s dotykovým displejem. Apple slaví své první úspěchy v patentovém a nikdy nekončícím boji, ale zde vidíme, jaká esa mají ještě giganti v rukávu a Apple by se tak mohl konečně spálit.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student uměleckého oboru, vášnivý cross country cyklista a IT nadšenec.