timthumb

Novinka: Srovnání Tegra 3 tabletů

Každý, kdo se alespoň trochu orientuje v technických parametrech tabletů a smartphonů, už musí vědět o nástupu nové generace tabletů se čtyřjádrovým procesorem Tegra 3. Tyto nové tablety tak svým výkonem překonají jakýkoliv tablet z tohoto roku a alespoň z části ovládnou trh tabletů do doby, než přijde iPad 3. V tomto článku si podrobně představíme ty, které můžeme očekávat na pultech prodejců již začátkem příštího roku. 

První z nich je snad všem již známý Transformer Prime. Tento další počin známého výrobce Asus kráčí v již v dokonale vyjetých kolejích svého předchůdce, který se díky svému spojení tablet/netbook stal okamžitě hitem. Transformer Prime však zaujme nejen díky svému hybridnímu spojení dvou odlišných zařízení, nýbrž také díky čtyřjádrovému procesoru a především tím, že bude úplně prvním tabletem s Android Ice Cream Sandwich. Ostatní parametry sice nezklamou, ale patří spíše do roku 2011. 1 GB operační paměti a rozlišení 1280×800 jsou sice v současné době normální, ovšem v roce 2012 už budou zřejmě zaostávat za konkurencí.

Dalším tabletem je  Iconia A700 od Aceru. Tento tablet už je na tom o poznání lépe, než Transformer Prime. Sice je poháněn identickým procesorem, ovšem plusové body dostává za mnohem větší rozlišení 1920×1200, které zvládne odolávat konkurenci i v průběhu příštího roku. Nad otázkou operační pamětí visí doteď velký otazník, ovšem Acer se vyznačuje svými technickými parametry a tak se většinou předpokládá, že bude mít 2 GB.

V pořadí třetím dnešním představovaným tabletem je HTC Quattro. Svými technickými parametry silně připomíná Transformer Prime. Slabě rozdílné je snad jen rozlišení 1280×768, což se v podstatě nedá považovat ani za nějaký významný rozdíl. Zde má Asus navrch, jelikož jejich Transformer Prime láká především po své hybridní stránce. Snad jen, že by zde byl nějaký větší cenový rozdíl mezi oběma zařízeními.

Poslední třešničkou na dortu je LePad K2 od proslulého elektronického výrobce  Lenovo. Ten svými parametry strká všechny naše předchůdce do kapsy dokonce i díky procesoru. Ano – všechny 4 dnes představené tablety jsou poháněny procesorem Tegra 3, ovšem Lenovo chtělo z tohoto procesoru vytáhnout maximum a díky tomu ho vytaktovali na frekvenci 1.6 GHz z původních 1.3 GHz. Stejně jako Acer Iconia A700 oslní full HD rozlišením. A ani operační pamětí nezklame. Nabídne celé 2 GB DD3 paměti, narozdíl od svých předchůdců, kteří disponovali operační pamětí DDR2.

Při výběru však také záleží na osobních sympatiích. Uživatelsky se jeví nejlepší Transformer Prime, ovšem LePad K2 zase nabídne vysoce nadstandartní výkon po všech stránkách. Ovšem karty nakonec může zamíchat cena. Pokud totiž bude rozdíl 200 USD mezi HTC Quattro a Transformerem Prime, osobně bych si vybral HTC Quattro. Ovšem pokud se ceny budou držet na stejné hladině, nevidím důvod, proč by se LePad K2 nemohl stát vítězem.INZERTNÍ SDĚLENÍ