gear2

Novinky v sérii Gear od Samsungu – hodinky a náramek

Na Mobile World Congress Samsung kromě nového vlajkového modelu v oblasti chytrých telefonů ukázal i nové doplňky ze série Gear, která nyní nabízí dva druhy hodinek s názvy Gear 2 a Gear 2 Neo. Hodinky navíc doplnil i fitness náramek Gear Fit. Co nám tyto přírůstky do rodiny produktů Samsungu nabízí?

Začneme hodinkami a rovnou na začátku vysvětlíme, proč hodinky upustily od značky Galaxy, pod kterou spadala první generace hodinek, kterou Samsung uvedl loni spolu s Galaxy Note 3. Série Galaxy totiž označuje zařízení od Samsungu, která používají operační systém Android. Ano, tušíte správně – hodinky nyní neběží na platformě od Googlu, nýbrž na vlastní platformě Samsungu, Tizenu. Dle oficiálních tvrzení Samsungu tato změna proběhla především kvůli životnosti akumulátoru – hodinky nyní vydrží mezi dvěma až třemi dny, což je zhruba dvakrát více, než zvládly původní Galaxy Gear.

geargearngear5

Gear 2 i Gear 2 Neo jsou štíhlejší a lehčí než Galaxy Gear, ale už na první pohled je jasné, že na nějaké zásadní designové změny nedošlo. Obě varianty hodinek disponují 1,63 palcovým displejem o rozlišení 320320 pixelů, tedy totéž, co na Galaxy Gear. Procesor se oproti předchozí generaci dočkal lehké aktualizace a nyní tepe na 1 GHz. Procesor doplňuje 512 MB operační paměti a 4 GB interního úložiště. Obě hodinky disponují certifikací IP67, takže jsou odolné vůči prachu a vodě. K novinkám dále patří přítomnost senzoru srdečního tepu a vysílače infračerveného signálu. Akumulátor na kapacitě ponížil, ale díky optimalizaci Tizenu by hodinky měly vydržet déle.

V čem tedy tkví rozdíl mezi Gear 2 a Gear 2 Neo? Kromě nepatrných odlišností v designu především varianta s přídomkem Neo nedisponuje 2 Mpx kamerou, která je na Gear 2. To s sebou nese i drobné snížení hmotnosti hodinek – Gear 2 Neo váží o 13 gramů méně, z čehož plyne celková hmotnost 55 gramů. Kromě hodinek ale Samsung ukázal i již zmíněný náramek Gear Fit, se kterým Samsung vstupuje na trh fitness doplňků.

gearcgear fitgearfit

Gear Fit se chlubí s 1,84 palcovým OLED displejem, který je zakřivený tak, aby na náramku vypadal přirozeně. Rozlišení displeje je 432128 pixelů a kromě zobrazování hodin vás může informovat např. o příchozích SMS zprávách, e-mailech, či telefonátech z připojených zařízení. Gear Fit taktéž používá Bluetooth 4.0 a na jedno nabití by měl vydržet cca 4 dny, tedy nepatrně více v porovnání s výše uvedenými hodinkami. Náramek má předinstalované aplikace pro ovládání médií, krokoměr, cvičení, stopky, či měření srdečního tepu, které Gear Fit také zvládá díky integrovanému senzoru. Veškeré informace nasbírané náramkem se samozřejmě dají synchronizovat s fitness aplikací Samsungu – S Health, která je ve většině nových Galaxy zařízení. O cenách nových zařízení z Gear řady nic nevíme, ale do obchodů by se měla dostat okolo dubna.

Zdroje: SA, SAINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.