g_cal

Nový Google Kalendář pro Android přinese změny v rozhraní

Na internet unikly obrázky z nové rané testovací verze výchozího kalendáře pro Android – Google Kalendáře. Liší se především grafickým rozhraním, které se nově blíží k současném designovému trendu, tedy „flat” provedení ovládacích prvků a položek v kalendáři.

Kdy přesně se tato aktualizace dostane k uživatelům, je v tuto chvíli velkou neznámou, můžeme ale předpokládat, že nový Kalendář se objeví souběžně s novou verzí Androidu, kterou letos Google s největší pravděpodobností ukáže na své každoroční konferenci Google I/O. Značí snad nový kalendář, jakým směrem se bude ubírat platforma jako celek? Na screenshotech si můžete všimnout názvu „Timely”, což je pravděpodobně pracovní název aplikace Kalendáře, který používají v Googlu.

calendar

Jak můžete vidět, tak z designu v podstatě zmizely mřížky a pro někoho možná ponurá šedá barevná paleta. Tento set byl nahrazen kruhy, „flat” prvky spoustou bílé barvy. Zdroje na internetu uvádějí, že při přepínání mezi měsíci Kalendář využívá parallax efektu. Po funkční stránce se ale také vylepšovalo – Kalendář nově umí pracovat s denní agendu, která poskytuje úkoly vztažené jen k jednomu konkrétnímu dni, nikoliv jeden dlouhý seznam všech úkolů tak, jak tomu bylo doteď. Aplikace si navíc umí z Google+ automaticky načíst a vytvořit událost spojené s narozeninami vašich kontaktů v kruzích.

calendar2calendar1

Experimentální verze Kalendáře je údajně zcela funkční a připravená pro uvedení, nabízí se tedy otázka, jestli opravdu budeme muset čekat až na Google I/O, nebo zda se dočkáme již dříve. Co si o novém designu myslíte vy?

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.