lion

Nový Nexus 5 a Android 5.0 Lion?

Nové screenshoty z benchmarků dávají tušit informace o novém Nexus telefonu a také o novém Androidu L, který dle všeho skutečně bude pátou iterací slavné mobilní platformy. A jméno? Google v tomto ohledu pravděpodobně bude pokračovat ve spolupráci s Nestlé.

Popořadě tedy – nový Android 5.0 se dle uniklého obrázku bude jmenovat Lion, tedy po další čokoládové tyčince, která spadá pod Nestlé, jež svoji značku propůjčilo i současné verzi Androidu 4.4 KitKat. Spekulace okolo nového Androidu dosud nasvědčovaly lízátku, případně citrónovému koláči, ale jak to tak vypadá, sladkosti od Nestlé mají v Googlu opravdu rádi. S ohledem na předchozí KitKat to dává smysl, ale raději to ještě neberte jako jistou záležitost.

Z uniklého screenshotu ale můžeme také vyčíst zběžné specifikace nového Nexus telefonu, který se dle všeho bude jednoduše jmenovat Nexus 5 (2014), což by také mohlo dávat smysl, podobný typ značení používají už tablety Nexus 7. Specifikace nového Nexus 5 jsou následující:

  • 5,2 palcový displej s rozlišením 1440 x 2560 pixelů
  • Procesor Snapdragon 805 s taktem 2,7 GHz
  • Grafika Adreno 420
  • 3 GB operační paměti a 32 GB interní paměti pro data
  • 12 megapixelová zadní kamera a 2 megapixelová kamera vepředu
  • A samozřejmě – Android 5.0 Lion

Je třeba říct, že zdrojem tohoto screenshotu je dosud nepříliš přesný @emtleaks, na druhou stranu ale musíme uznat, že specifikace dávají smysl a značení platformy i nového Nexus telefonu by odpovídalo předešlým postupům Googlu.

leak

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.