nokia logo

Nový tablet od společnosti Nokia

Dnes ráno jsme psali, že společnost Nokia (ta část nevlastněná Microsoftem) má v plánu představit nové zařízení. Tou dobou nebylo známo, o jaký kus hardware půjde. Nyní už to víme, jedná se (poměrně překvapivě) o tablet.

V článku ráno jsme dle obrázku odhadovali, že nové zařízení bude nejspíše multimediální centrum či něco na způsob Apple TV. Tou dobou moc jedinců nenapadlo, že se ve skutečnosti jedná o chytře vyfocené balení nového tabletu.

Tablet nese jméno Nokia N1 a může se pochlubit poměrně solidními specifikacemi:

  • 7,9″ displej s rozlišením 2048 x 1536 pixelů
  • čtyřjádrové CPU Intel Atom Z3580 s taktem 2,4GHz
  • 2GB RAM, 32GB flash
  • 8 Mpx kamera, 5Mpx webkamera
  • 5300 mAh baterie
  • Android 5.0 (s Z Launcher od společnosti Nokia)

Za tuto výbavu zaplatíte (zatím pouze na čínském trhu) $249 (bez DPH). To v přepočtu dělá 5500 Kč bez DPH, což by byla poměrně slušná cenovka, pokud by tablet (což zatím definitivně nevylučujeme) dorazil i na domácí trh.

Za co ovšem nemůžeme Nokii pochválit je design. Snad bych měl být přesnější – tablet vypadá pěkně a věřím, že sestavení také bude poměrně dobré. Vzhledem však silně připomíná zařízení od společnost Apple a nás tak trochu mrzí, že se takto silná značka – jakou Nokia bezpochyby je – nerozhodla jít originálnější cestou. V každém případě můžete posoudit sami.

nokia-n1-still.0.0

n1-11.0

Výraznějšími nedostatky tabletu po stránce hardware mohou být absence GPS a slotu na SIM kartu. Příjemnou novinkou je naopak micro USB slot typu C, který je oboustranný (konečně trefíme USB na první pokus).

Zdroj: TVINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.