shield

Nvidia Shield 2 v benchmarku AnTuTu

Přestože komerční úspěch herní konzole Nvidia Shield je sporný, tak velikán v oblasti grafických karet se nevzdává a pilně připravuje druhou verzi. Nová Nvidia Shield 2 byla změřena v AnTuTu a my máme k dispozici první informace o novém čipu, který bude srdcem celého herního systému. Výkon druhému Shieldu určitě chybět nebude.

Pokud se o Nvidii zajímáte, tak jistě víte o jejím čipu z kraje roku – Tegra K1, který některá média dokonce označují za „superčip”. Jestli je v praxi opravdu tak výkonný a zároveň energeticky efektivní se dozvíme  již letos právě díky Nvidia Shield 2. Z uniklého screenshotu z AnTuTu víme, že maximální takt osazené Tegry K1 je 2,5 GHz (nejnižší takt je naopak velice nízký – pouze 51 MHz) a v případě druhého Shieldu jí sekunduje na mobilní zařízení ohromných 4 GB operační paměti.

shield-2-antutu

Co do výpočetního výkonu má Nvidia Shield 2 solidní papírové předpoklady, které se jistě využijí při vykreslování na displeji s rozlišením 1440810 obrazových bodů. O jeho fyzické velikost bohužel nic nevíme, takže závěry ohledně jemnosti obrazu ještě dělat nemůžeme. Zařízení dále bude disponovat 0,3 Megapixelovou optikou a 16 GB pro ukládání dat. Těšíte se na mobilní čip s jádrem Kepler? Dejte nám vědět v komentářích!

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.