shield

NVIDIA Shield Tablet unikl na internet

NVIDIA dává s novým tabletem a gamepadem najevo, že série Shield není jen experiment, ale plnohodnotná produktová řada, jež se bude postupně rozrůstat o další zařízení. Jaké jsou specifikace opravdu herně zaměřeného tabletu? Čtěte dále.

Pravdou je, že NVIDIA ještě nic oficiálního nevypustila, ale tyto úniky informací se považují za naprosté jistoty, takže k nim budeme přistupovat, jako by šlo o oficiální oznámení. Druhá generace Shield produktů v sobě zahrnuje tablet a herní ovladač, přičemž my máme k dispozici vcelku dost informací o obou zařízeních. Původní koncept NVIDIA Shield „vše v jednom” se nedočkal velkého zájmu širší herní komunity, takže tentokrát společnost proslavená grafickými čipy zkouší konzervativnější přístup.

Tablet podle všeho má 8 palcovou IPS obrazovku s FullHD rozlišením. O zobrazování na tomto displeji se bude starat Tegra K1 procesor, kterému budou sekundovat 2 GB operační paměti a 16/32 GB interního místa. Tablet dále disponuje 5 megapixelovou kamerou vepředu i vzadu, Bluetooth 4.0 a slotem na microSD karty. Tablet na trh bude vstupovat ve WiFi a WiFi+LTE verzích, přičemž levnější varianta jen s WiFi stojí $299 a dražší varianta s LTE o $100 více.

shield-tablet-leak-2 shield-tablet-leak-3 shield-tablet-leak-6-710x399

Samostatný ovladač je poněkud nečekaným přístupem, ale nemusí jít nutně o přístup špatný. Tzv. Shield Controller bude stát $59 a bude komunikovat přes WiFi Direct. Při prvním pohledu je vidět, že NVIDIA se rozhodla u svého ovladače použít koncept rozložení z Xboxového ovladače, ale na finální soudy si raději počkejme.

Oba přírůstky do Shield řady by měly jít do prodeje 29. červencem takže oficiální ohlášení by mělo být být snad už během tohoto týdne. Přestože jde o velice pravděpodobné a důvěryhodné informace, tak mějte na paměti, že stále nejde o nic oficiálního – pokud by se však zařízení nakonec lišila, tak vás o tom určitě budeme informovat!

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.