sochi-2014-logo

Olympijské hry v Soči mobilním pohledem

Zimní Olympijské hry jsou tady a váží se k nim i různé aplikace pro chytré telefony a tablety, které by vám mohly být nápomocné při udržování přehledu o dění jak u obrazovek, tak především ve chvílích, kdy nemáte možnost výkony nejen našich reprezentantů sledovat na velké obrazovce.

Začneme aplikacemi, které byly vyvinuty přímo coby doprovod Olympijských her a jsou považovány za oficiální nástroje propagované samotnými pořadateli. Základní aplikace nese název Sochi 2014 Guide a jak název napovídá, jedná se především o obecnou informační aplikaci, kterou využijí spíše větší nadšenci – můžete sledovat cestu Olympijského ohně, rozvrhnout si vlastní sledovací program podle událostí v aplikaci, nebo pokud jste přímo na místě, tak se i podívat, na jakém místě se zrovna daná disciplína koná a ulehčit si tak plány na každý den. Za samozřejmost se dají považovat zprávy a novinky z dění v Soči, které doplňují fotky z Olympijských her, jež můžete dále sdílet se svými přáteli.

sochiguide3sochiguide2sochiguide1

Sochi 2014 Guide: Android | iOS | Windows Phone | Blackberry

Druhou oficiální aplikací přímo od pořadatelů je Sochi 2014 Results, která dělá přesně to, co první zmíněné nejvíce chybí – možnost sledovat výsledky jednotlivých disciplín a z nich vycházející boje o medaile. V této aplikaci si můžete zvolit disciplíny, které vás zajímají a podle kterých aplikace poskytuje samotné informace. Spolu s tažením sportovců za medailemi si můžete prohlížet i jejich individuální profily. Sochi 2014 Results se kryje trochu s první aplikací na našem seznamu – také nabízí možnost naplánovat si sledování disciplín a stejně tak z ní můžete číst i zpravodajství. Sochi 2014 Results je dostupná na stejných platformách jako Sochi 2014 Guide.

sochiresult2sochiresult1sochiresult3

Sochi 2014 Results: Android | iOS | Windows Phone | Blackberry

Tímhle končí seznam oficiálních aplikací přímo od pořadatelů, ale náš seznam ještě u konce není – Samsung uvedl vlastní aplikaci, která nese název Sochi 2014 WOW. V té si na začátku zvolíte svoji oblíbenou zemi (aplikace sama automaticky nabídne Česko), oblíbeného sportovce a oblíbený sport, podle kterého se vám dále upravuje přednostní obsah. V aplikaci můžete číst výsledky, hlídat si medailová umístění zemí a obecně se vzdělávat v oblasti Olympijských her a účastněných zemí. Aplikace je vyvinuta Samsungem, z čehož plyne, že je dostupná jen na Android.

sochiwow1sochiwow2sochiwow3

Sochi 2014 WOW: Android

Bylo by velkým zločinem opomenout tuzemskou aplikaci ZOH 2014, která je dostupná na Androidu, iOS a Windows Phone. Aplikace je pochopitelně do jisté míry navázaná na Českou televizi, která u nás Olympijské hry vysílá. V aplikaci si můžete číst zprávy z dění, kontrolovat výsledky, informovat se o disciplínách, či sportovcích… prakticky vše, co umí výše zmíněné aplikace, ale v naší mateřštině a s bonusem v podobě programu ČT a hlavně živým textovým přepisem dění z důležitých událostí. ZOH 2014 bohužel na Androidu trpí problémy se stahováním informací, ale ostatní platformy se zdají být v pořádku.

zoh1zoh2zoh3

ZOH 2014: Android | iOS | Windows Phone

Poslední specializovanou aplikací na Olympijské hry v Soči je Medal Alert, která neposkytuje mnoho dodatečného obsahu (který pro leckoho může být spíše nadbytečný) a zaměřuje se jen na medaile. Zaškrtnete si to, co vás zajímá a v případě udělení medaile vás aplikace skrze standardní notifikace upozorní. Medal Alert je jen na iOS a Android.

medalalert1medalalert2medalalert3

Medal Alert: Android | iOS

Tak to by byl výčet aplikací specializovaných čistě na Olympijské hry v Soči, seznam bychom ještě mohli doplnit o obecné sportovní aplikace, které také budou obsahem z Olympiády naplněny. Z tuzemských je to třeba ČT Sport, či Sport.cz. Za zmínku stojí i klasické čtečky typu Feedly, nebo Flipboard, do kterých si prostě můžete nastavit zdroje zaměřené na Olympiádu, nebo sport obecně.

ČT Sport: Android | iOS | Windows Phone
Sport.cz: Android | iOS
Feedly: Android | iOS | Windows Phone (Phonly)
Flipboard: Android | iOS | Windows PhoneINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.