online

Online hraní čtyřikrát skvěle a přes to jinak

Online hraní je fenomén, kterému dala vzniknout přítomnost připojení k internetu nejen ve všech domácnostech, ale také na cestách. Herní zážitek se v online režimu obvykle násobí, což je dáno přítomností jiných hráčů, kteří do hry přináší nové výzvy, obsah a celkově povyšují hraní na úplně jiný rozměr.

Síla online hraní jako celku tkví především v tom, že dokáže lákat opravdové masy – zaujme zkušené hráče, příležitostné hráče a dokonce i lidi, kteří dosud hrám na chuť nepřišli. Zkušeným hráčům online svět nabízí nepřeberné množství titulů, možností a výzev. Těm příležitostným může zkrátit volné chvíle u počítače a ty neznalé dokáže k hraní nalákat právě přítomností ostatních hráčů, kteří do virtuálních světů přináší společenský rozměr. Pojďme si tedy ukázat čtyři zajímavé tituly, z nichž každý zastupuje odlišný žánr a téma.

Wakfu zastupuje tradiční online žánr – MMORPG. Pokud vám tato na první pohled děsivá zkratka nic neříká, tak vězte, že jde o žánr, ve kterém hrajete za hrdinu, který putuje světem společně se spoustou dalších hráčů, koneckonců to označuje i samotná zkratka (masivně multiplayerová role-play game). Ve Wakfu si vyberete jeden z národů, jehož specifické zákony musíte dodržovat, a pokud se vám to bude dařit, tak bude odměňováni body. S těmito body postupně získáváte další a další možnosti, mezi něž patří i dráha politika. Jinak je ale Wakfu standardním MMORPG, takže si vyberete povolání, budete postupovat po úrovních, probojovávat se světem a zažívat zajímavé online zkušenosti.

Druhou hrou na seznamu je Uncharted Waters, jež vás pasuje do role kapitána lodi. V tomto zajímavém online námořním simulátoru si vyberete jednu ze tří rolí, jež bude utvářet váš celkový průběh hrou. Budete pirát, který si vydělává krádežemi, pašováním a dalšími nezákonnými činnostmi? Nebo raději budete dobrodruhem, protože preferujete bezstarostné prozkoumávání světa? Pokud máte zálibu v obchodování a chcete se věnovat této činnosti, tak máte tu možnost – Uncharted Waters je opravdu propracovaný kousek, který si na webu Onlinehry.co vysloužil skvělé hodnocení, tak neváhejte a vyrazte na virtuální dovolenou do Karibiku!

wakfu warthunder uncharted_waters

Kdo by neměl rád vláčky, že? V Rail Nation lokomotivy si jich užijete dosyta. Hra vychází z osvědčených principů tycoon her a přináší tak budovatelské téma do online prostředí. Coby hráči se ujmete pozice manažera železnice, se kterou budete zásobovat města, stavět nová nádraží a dokonce i provádět výzkum a výrobu nových vlaků. Rail Nation lokomotivy je navíc přesně ten typ hry, který by mohl do virtuálního světa vtáhnout i ty z vás, jež hraní nikdy příliš nepropadli – tato online hra je totiž časově nenáročná a jakmile své železnici zadáte příkazy a naplánujete si situaci, tak hra funguje i bez vašeho přičinění.

War Thunder tanks je náš dnešní zástupce akčního žánru, jež v online světě také hraje obrovskou roli. Tento letecký simulátor z období 2. světové války vás zavede přímo na bojiště, ve kterých se budete snažit bojovat o přežití proti jiným hráčům z celého světa, kterých ve hře je přes 5 miliónů. Stovky letadel z období 1927 – 1948 navíc nemusí zaujmout jen fanoušky akčního žánru, ale také nadšence do historické techniky, jež si tak mohou alespoň virtuálně vyzkoušet, jaké to je letět s jejich oblíbeným historickým strojem. War Thunder tanks navíc není jen o hře více hráčů, takže pokud si chcete občas zahrát i sami, tak tento titul vám to umožní prostřednictvím kampaní a misí, jež dokonce můžete sami vytvářet v přiloženém editoru. War Thunder navíc podporuje Sony, což už samo o sobě něco vypovídá.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.