timthumb

Opera Mobile pro Android nabídne podporu rozšíření

Již současná podoba mobilního prohlížeče Opera pro platformu Android má rozhodně co nabídnout. Zmínit můžeme např. podporu otevírání více oken současně, výchozí obrazovku s rychlými volbami oblíbených položek nebo synchronizaci záložek s prohlížečem na stolním počítači. Nová verze prohlížeče (v současné době experimentální verze Opera Mobile 12) však nabídne i podporu rozšíření, díky kterým bude možné přidávat další funkce tak, jak to známe ze stolních počítačů.

Tato rozšíření (v angličtině známá pod označením extension) umožňují přidávat řadu nových funkcí, ať již se jedná o správce hesel pro přístup k různým webům nebo zobrazení běžících skriptů na právě zobrazené stránce s možností jejich zablokování.

Velkou výhodou však je, že rozšíření pro stolní verzi by měla být kompatibilní i s mobilní verzí prohlížeče (samozřejmě však nelze počítat s tím, že to tak bude ve všech případech). Navíc se nejedná o oficiálně potvrzenou funkci, je možné, že v dalších verzích opět nebude podporována. Určitě se však jedná o zajímavou myšlenku, která by se mohla minimálně mezi náročnějšími a zkušenějšími uživateli setkat s kladnou odezvou.

Zdroj: liliputing.comINZERTNÍ SDĚLENÍ