samsung_apple

„Patentové války”: Apple získal odškodné, ale prodeje Samsungu zakázat nedokázal

Ostré konkurenční boje v případě Apple a Samsungu vyústily až ve spoustu soudních řízení po celém světě, z nichž největší byl ten v USA. Apple se dožadoval odškodného a především zákazu prodeje některých Samsung zařízení na trhu ve Spojených státech. Soud rozhodl ve prospěch Apple, ale jen částečně.

První velký soudní proces mezi Apple a Samsungem začal v roce 2012 a i v tomto případě společnost z Ameriky byla v právu, čímž získala nárok na odškodné ve výši cca jedné miliardy Amerických dolarů. Samsung se však bránil dál a po srovnání některých rozporů se pokuta pro společnost z Asie snížila zhruba na úroveň 929,8 miliónů Amerických dolarů.

Apple si díky tomu připisuje další vítězství, byť mu soud nevyhověl ve všech jeho požadavcích – Samsung tak sice zaplatí další peníze Applu, ale může dále bez jakýchkoliv omezení svá zařízení na trhu v USA prodávat. Pokud vás však dohady těchto lídrů trhu s chytrými telefony stále ještě baví, tak nezoufejte, protože Apple již otevřel další soudní proces, v němž jde proti Samsungu Galaxy S III. Obě strany se nedokázaly mimosoudně domluvit a nový proces začne na konci tohoto měsíce.

Zdroj: GINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.