photomath

PhotoMath – řešení matematiky přes kameru

PhotoMath je zajímavá aplikace z dílen MicroBLINK, která využívá interní technologie pro rozeznávání psaného textu. Tím jsou v tomto případě především rovnice a další známé matematické problémy, které buď chceme dnes již kompletně přenechat technice, nebo si alespoň ověřit, zda jsou naše ruční výpočty správné.

Mnozí jistě znají komplexní software od Wolframu, který vám dokáže vykreslovat grafy, řešit rovnice a případně provádět další zajímavé matematické operace a analýzy – rozdíl oproti PhotoMath ale je ten, že do nástrojů Wolframu to zadáváte ručně. PhotoMath je v tomto ohledu rychlejší a intuitivnější (pokud tedy nenastane problém při rozeznávání textu, což by se minimálně u tisknutého textu příliš stávat nemělo).

Jakmile máte určitý matematický problém naskenovaný, tak jej můžete v reálném čase i odkrokovat (ideální pro kontrolu chyb, nebo při studiu problematiky) od samotného zadání až po úplný výsledek. PhotoMath si momentálně na jistotu poradí s aritmetickými operacemi, zlomky, desetinnými čísly, mocninami, odmocninami a jednoduššími lineárními rovnicemi. Do budoucna by se však podpora měla rozšířit o další možnosti.

Aplikace PhotoMath je mimo svoji funkční výbavu zajímavá ještě jednou věcí, a to výběrem platforem, na které byla dosud uvedena. V tomto ohledu totiž dostala přednost varianta na iOS (nic překvapivého) a varianta pro Windows Phone před verzí pro Android. Pravděpodobně jde o historicky jednu z mála aplikací, která se objevila dříve na Windows Phone než na mobilní platformě Googlu, kde PhotoMath vyjde až brzy v roce 2015. Každopádně je aplikace dostupná zcela zdarma, tak neváhejte a vyzkoušejte další z možností, jak využít „rozšířenou realitu.”

appstore

wpstore

Zdroj: PINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.