iphone-crash

Prasklý displej smartphonu? Poradíme, jak na opravu iPhone či telefonu s Androidem

Nepříjemná situace, to každý jistě potvrdí. Takový prasklý displej na některém z našich smartphonů není žádná legrace. Nejenže to zcela zničí celkový vzhled zařízení, zároveň občas znemožní jeho normální používání. Co tedy dělat v takové situaci, kdy se iPhone či některý z Androidů setká s dlažbami a vyrazí si o něj úsměv?

Prvním řešením je samozřejmě prevence, obalů a bumperů máme na našem trhu opravdu obrovské množství a je možné si je také nechat zaslat z Číny za několik málo korun. O tomto Apple příslušenství pro iPhony psala před nějakým tím měsícem Illa ve svém článku, který naleznete tady.

Jenže ne každý je pro prevenci – buď si říká, že mu to za to nestojí, případně se mu to prostě nelíbí. No a pak už nezbývá jen čekat, jestli se vše dokáže udržet, nebo prostě jednou telefon spadne a už se neprobere bez kytičky z prasklinek na svém displeji. Pak přichází na řadu trápení, které ale nemusí být tak hrozné.

Dostáváte se pak na křižovatku, kterou cestou se vydat – buď se můžete pokusit opravit displej svépomocí, nebo svěříte vše odborníkům. První možnost je samozřejmě levnější, ale (zdviháme ukazováček!) jedná se o opravdu složitou operaci a na vše máte jen jeden pokus. Pokud někde uděláte chybu, pár tisíc korun letí oknem pryč.

Druhou možností je poohlédnout se po nějakém tom servisu, kde dáte sice pár stovek navíc za servis, ale máte jistotu a záruku, že vše bude v pořádku a tak, jak by mělo. Na našem trhu máme hned několik iPhone servisů, kde se můžete poohlédnout. Z vlastní zkušenosti, kdy jsme na jednom z androidích telefonů měnili displej sami, můžeme vřele doporučit servis. J Tolik práce, problémů, nedodělků a dalšího jste neviděli a rozhodli jsme se pro výměnu svépomocí jen proto, že byl telefon za pár korun. Takový Samsung Galaxy S4, HTC One nebo Apple iPhone 5 bychom si na triko nevzali.INZERTNÍ SDĚLENÍ


  • Lenka Skočka

    Rozhodně mohu z vlastní dobré zkušenosti doporučit jednoho skvělého pána z Prahy, který jako elektrikář zvládne naprosto vše. Můžete se na jeho web mnrknout tady: http://www.elektrikarkokes.cz