Windows_Phone_81_Start_Screen_WPC

Přehled novinek ve Windows Phone 8.1

Ačkoliv se to (minimálně mně osobně) nezdá, je to již 18 měsíců od doby (29. říjen 2012), kdy byl vypuštěn systém Windows Phone 8. Od tohoto data se systém dočkal pár vylepšení pomocí updatů. Na konferenci Build pořádané 2. 4. – 4. 4. 2014 došlo k oficiálnímu odhalení aktualizace 8.1 s označením Blue, která přinese několik velmi zajímavých novinek. Pojďme se na ně podívat!

Notifikační centrum

Jednou z velkých novinek je přítomnost notifikačního centra, která bezpochyby učiní nejednomu uživateli obrovskou radost. Notifikační centrum se skládá z rychlých možností a upozornění aplikací.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Cortana

Další novinkou, která potěší hlavně fanoušky hlasových asistentek, je Cortana. Ta se bude snažit konkurovat populární Siri širokou nabídkou funkcí a schopností učit se. Mezi dostupnými jazyky se bohužel nenachází čeština.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Oddělené nastavení hlasitosti

Vlastnost, která mnohé uživatele rozžhavila do běla, odchází s příchodem aktualizace Windows Phone 8.1. Nyní bude konečně možné nastavit rozdílnou úroveň hlasitosti pro vyzvánění a multimédia!

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Nová klávesnice

V aktualizaci 8.1 se také dočkáme vylepšení klávesnice. Nová dostala označení „swipe keyboard“ a budeme moci psát pouhým tahem prstu přes písmenka.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Vlastní pozadí a další

Mezi další novinky patří možnost dát vlastní pozadí pod dlaždičky či Internet Explorer 11. Zajímavých novinek je více, takže je rozhodně na co se těšit.

wp_81_app

Nové přístroje s předinstalovaným WP 8.1 přijdou během dubna či května, všechna ostatní WP8 zařízení dostanou aktualizaci během následujících měsíců.

Zdroj: WPCINZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.