kindlefire

Příští tablet od Amazonu by mohl stát jen 169 USD

Společnosti Amazon se vstup na trh tabletů povedl. Kindle Fire, jeden z nejlevnějších značkových tabletů se prodává ve velkém. Podle nových informací však Amazon nespí na vavřínech a prý připravuje až čtyři nové modely.

Téměř jistou se jeví informace, že Amazon připravuje nástupce současného Fire se 7mi palcovým displejem, který by mohl na trh přijít za cenu 169 USD (zhruba 3000 Kč bez DPH). Kromě toho se ale objevují spekulace, že připravuje ještě jiný model se stejnou úhlopříčkou displeje (ale s vyšším rozlišením 1280 x 800 bodů) a dva modely s většími displeji o úhlopříčkách 8,9 palců a 10 palců (cena by se mohla pohybovat mezi 249 a 299 USD).

Amazon své tablety připravuje na míru svému obchodu s elektronickými knihami, hudbou, filmy i aplikacemi, což je jeden z důvodů, proč si může dovolit nasadit nižší ceny. Potřebuje totiž co nejvíce uživatelů, kteří si budou jeho digitální obsah kupovat. A zřejmě se to vyplácí, tudíž si společnost může dovolit na samotném hardwaru zařízení klidně částečně prodělávat. Stejná taktika se Amazonu dlouhodobě vyplácí i u specializovaných čteček elektronických knih s displeji na bázi elektronického inkoustu.

Zdroj: liliputing.comINZERTNÍ SDĚLENÍ