googleplaymusic

Půl miliardy stažení Google Play Music

Google Play Music z pohledu Androidu původně bylo jen povýšení předchozí výchozí aplikace pro přehrávání hudby. Nad rámec mobilní platformy potom za touto aplikací vznikl velký hudební ekosystém. Právě aplikace však může slavit, neboť na Google Play překročila 500 miliónů stažení.

Google a Facebook jsou na Androidu jedinými vývojáři, kteří magickou půl miliardovou hranici dokázali překročit. Za obzvlášť velký úspěch to můžeme považovat právě u Facebooku, neboť Google má o něco jednodušší situaci v tom ohledu, že Android je jeho platforma a v mnoha ohledech i vlajková loď, nad kterou společnost z Mountain View provozuje svoje inzertní a uživatelské služby. K uživatelským službám, nazveme-li to tak, se dá přiřadit právě i Google Play Music, jež na Androidu má svého klienta, kterého mnozí výrobci i předinstalovávají přímo do tovární ROM.

playmusic

Hranici půl miliardy už dříve v rámci aplikací Googlu překonaly klientské aplikace pro YouTube a Gmail, což jsou z hlediska uživatelské báze jistě daleko větší služby než jakou je Google Play Music. Celé to samozřejmě ale nic nevypovídá o tom, kolik lidí si skutečně na Google Play Music předplácí hudební program, nebo kdo si tam přímo nakupuje hudbu – mnozí uživatelé prostě jen preferují rozhraní a jednoduchou funkční výbavu aplikace, která bez problémů funguje i s lokální, tradičně nakopírovanou sbírkou mp3, případné i dalších hudebních souborů. Jen pro připomenutí – hudební aplikace od Googlu figuruje i na iOS, kde však s ohledem na přítomnost iTunes není zase tolik populární.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.