bioshock

Původní BioShock vyjde na iOS ještě toto léto

Přesně tak – slavná hra BioShock z roku 2007, jež nastartovala úspěšnou sérii her, se v dohledné době objeví na iOS. A řeč je o opravdové konverzi původní hry, nikoliv jen o využití značky pro jinak úplně jiný titul. Můžeme proto od hry očekávat identický zážitek, jako na konzolích minulé generace?

Když se začaly na mobilních zařízeních objevovat tituly ze série Grand Theft Auto, tak to z počátku herní komunitě způsobilo menší šok, že už se tak komplexní a „velké” hry, jež před několika lety dávaly zabrat osobním počítačům, už objevují na zařízení, která nosíme po kapsách. Nakonec se ale tento hype uklidnil – přeci jen, i poslední GTA San Andreas bylo v době vydání na iOS a Android už více jak 8 let starou záležitostí, což mimo jiné znamená, že hra běžela ještě na Playstationu 2 a původním Xboxu. Kdo by to ale byl řekl, že se v dohledné době dočkáme dokonce i konverze hry, která naprosto regulérně běhala už na předchozí generaci herních konzolí, konkrétně tedy Xboxu 360 a Playstationu 3?

bioshock_ios

Ve hře se s ohledem na toto relativně krátké časové okno mezi konzolemi a mobilními zařízeními musí redukovat vizuální krásy hry tak, aby se hra jednak vlezla do limitů na velikost aplikace, a také aby BioShock fungoval naprosto plynule. Lidé z 2K tedy musí použít opačný přístup, než jaký u GTA aplikoval Rockstar, který dokonce grafiku svých původních her mohl vylepšovat, takže GTA San Andreas na iPhone 5S vlastně vypadá lépe, než jak bez modifikací vypadá původní hra na herním počítači.

Zpět ovšem k BioShocku – před vývojáři stojí velká výzva i v oblasti ovládání, které musejí uzpůsobit tak, abyste při použití dotykového displeje přišli o co nejméně zážitku v porovnání s herní konzolí. Možná i kvůli náročnosti těchto procesů autoři v rozhovoru už nepřímo připustili, že zážitek ze hry bude částečně ořezaný oproti původnímu titulu, nicméně kompletní hratelnost, fascinující dějství a jádro celého zážitku by BioShock měl obsahovat i po převedení na iOS. Informace o jiných platformách bohužel momentálně nemáme, stejně tak co se týče ceny, u které se však dá očekávat, že nadstandardní hra si řekne i o nadstandardní cenu.

Zdroj: M, EINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.