transport-tycoon-logo

Původní Transport Tycoon pro iOS a Android

Transport Tycoon je legenda mezi budovatelskými strategiemi, dodnes přežívá prostřednictvím open source varianty, která má solidní základnu fanoušků, každopádně nyní se chystá oficiální port pro Android a iOS.

Tuto informaci oznámil sám Chris Sawyer, hlavní vývojář a otec původního Transport Tycoonu z devadesátých let minulého století. Přestože na trhu je open source klon původní hry – OpenTTD (Open Transport Tycoon Deluxe), Sawyer a vývojáři z Origin8 doufají, že se jim podaří obnovit původní kód ze hry a co více, že se jim ho podaří upravit tak, aby se hra dala pohodlně ovládat na mobilním telefonu – právě pohodlí ovládání je poměrně zásadní nedostatek open source varianty (jednoduše emulujete kurzor myši ťukáním na displej, ovládá se to špatně). Autoři nám slibují „nejpropracovanější herní simulaci, kterou jsme kdy na mobilním telefonu viděli.“

chris-sawyer-s-locomotion-09-game0-img231606 OpenTTD-14869 tdd

Pojďme se krátce podívat do historie, ať si oživíme, oč se vlastně jedná – vracíme se až do roku 1994, kdy byla hra poprvé vydána na osobní počítače a okamžitě začala sklízet pozitivní ohlasy ze strany hráčů a recenzentů. Časopis PC Gamer tenkrát uvedl „Kupte to. Tak znamenité hry nevycházejí příliš často.“, pokud jste však první Transport Tycoon nehráli, tak vězte, že se jednalo o propracovanou strategickou hru, kde jste se snažili prosperovat se svojí transportní firmou. Hlavním cílem byl souboj s konkurenčními společnostmi a vydělávání velkých peněz. Naopak samozřejmě hru prohrával ten, kdo svůj byznys nedokázal ukočírovat a topil se v dluzích.

Vydělávání peněz probíhá pomocí transportování lidi a nákladu pomocí silniční, železniční, letecké a lodní dopravy za dobu zhruba 100 let. Zajímavým prvkem byl třeba posun času, ve kterém jste začínali zhruba v roce 1950 a postupem času hra dospěla přes současnost až do budoucnosti, s čímž samozřejmě je spojena potřeba inovovat dopravní prostředky. Základní koncept se může zdát vcelku jednoduchý, ale kdo hru hrál, tak ví, že se jedná o vcelku komplexní hru, do které se člověk musí chvíli dostávat.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Chris Sawyer není známý jen pro původní Transport Tycoon a jeho pokračovatele Transport Tycoon Deluxe, jistý úspěch zaznamenal taktéž s hrami Rollercoaster Tycoon 1 a 2, které vyšly v roce 1999, resp. 2002. V těchto hrách šlo o vybudování úspěšného zábavního parku. V roce 2010 se mu podařilo znovu získat licenci na Transport Tycoon od MicroProse, načež založil společnost 31X Ltd, která se zaměřuje na přepracování hry pro mobilní telefony a tablety.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.