android5

Řada Nexus se dočkala Androidu 5

Jak jsme nedávno avizovali, Android 5.0 Lollipop se dneškem začal pomalu, ale jistě, dostávat na vybraná zařízení z řady Nexus. Mezi tato zařízení patří Nexus 5, Nexus 7 (2012), Nexus 7 (2013) Nexus 10.

Pokud před vámi na stole leží náhodou Nexus 4 a mrzí vás, že jste si v perexu nepřečetli název tohoto telefonu, nezoufejte. I Nexus 4 se Androidu 5 dočká, jen bude třeba ještě chvíli počkat. To ostatně musí udělat všichni majitelé podporovaných zařízení řady Nexus, neboť je OTA aktualizace uvolňována ve vlnách a zařízení v naší milé vlasti se tak mohou dočkat „lízátka“ v řádu (tý)dnů.

l-dev-prev1-1024x5741

Pokud už nehodláte dále čekat a chcete mít Lollipop na vašem zařízení co nejdříve, na stránkách Google jsou k dispozici obrazy firmware. 😉 Tato metoda je však pochopitelně pouze pro zkušenější uživatele, těm méně znalým doporučujeme chvíli počkat na OTA aktualizaci.

Je mezi námi nějaký šikovný čtenář, který již Android 5 má? Pokud ano, jak se vám líbí?INZERTNÍ SDĚLENÍ


Geek tělem i duší. Mám rád mobily, počítače a gadgety. Rád hraji hry a snažím se, abych je mohl vytvářet. :) Vše má svá pro a proti, pak už záleží pouze na prioritách.