razer

Razer oznámil vlastní herní konzoli – základem je Android

Razer je značka známá především fanouškům techniky zaměřené na herní publikum – a od toho se nakonec odvíjí i nově představený produkt společnosti z Kalifornie, jež pro vaše televizory přináší herní platformu založenou na Androidu.

Konzole nazvaná „Forge TV” by se měla na spotřebitelský trh dostat již v prvním čtvrtletí roku 2015 a měla by představovat jakési základní mediální centrum domácnosti, nikoliv pouze rychlý přístup k nejpopulárnějším mobilním hrám na velké obrazovce, jak se někteří skeptici domnívají. Forge TV by totiž měla spolupracovat s hlavním distribučním kanálem Androidu – Google Play. Odtud byste potom coby uživatelé měli čerpat nejen obsah v podobě známých herních titulů, ale také v podobě televizních služeb jako je např. Hulu – to je však u nás bohužel nedostupné, takže budete s největší pravděpodobností odkázáni na čistě herní a případně sociální funkce konzole.

A že se má Forge TV s čím chlubit – hardware rozhodně v ničem nezaostává, moderní procesor Snapdragon 805 od Qualcommu doplňuje operační paměť o kapacitě 2 GB a grafický čip Adreno 420, jež dokáže vykreslit vše co na 16 GB pamět dostanete – případné rozšíření paměťovou kartou bohužel není možné.

razer razer2 razer2

Paměť určená pro uživatelská data ale nakonec ani nehraje takovou roli – Razer totiž uvádí svoji vlastní derivaci služby podobné streamování her od Nvidie na jejich Shield zařízeních. Tento alternativní streamovací program se jmenuje jednoduše Stream a jeho cílem není nic jiného, než propojení mnoha zařízení nad rámec samotné konzole.

V hrubém přepočtu nová konzole od Razeru vyjde českého zákazníka na zhruba 2300 Kč, ale pokud chcete rovnou zahrnout i ovladač nazvaný Serval Controller, tak počítejte s cenovým balíkem za cca 3500 Kč při hrubém přepočtu. Ovladač je specifický svou schopností zapamatovat si až 4 spárovaná zařízení – a to od smartphone, přes tablet až po osobní počítač s tradiční platformou Windows.

Razer to tedy se svojí vlastní herní platformou pro Android myslí naprosto vážně a nehodlá dělat nějaké ústupky v oblasti hardware výbavy – otázka ale je, jestli dokáže prorazit skrze jakousi mrtvou oblast, kterou vytvořila mimo jiné platforma Ouya, jež po prvotním hype dost ztratila na významu a mnohé hráče usvědčila v tom, že Android na televizní obrazovky nepatří.

Zdroj: DINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.