iqtest

Rcenze iOS: IQ Test

Chcete zjistit vaše IQ nebo si prostě jen procvičit mozek? Pak si stáhněte tuto půvabnou a propracovanou aplikaci.

Vůči mobilnímu IQ testu jsem byla stejně skeptická jako vůči těm internetovým. Nyní narážím na ten typ testů, který je až podezřele jednoduchý a je zpravidla zaměřen třeba jen na prostorovou představivost nebo třeba logické uvažování. Dalšími znaky podobných nekvalitních testů, jejichž výsledek má nulovou informační hodnotu, je fakt, že vám vyplnění celého testu zabere sotva čtvrthodinku a jedno, co mají všechny tyto testy společné je vyžadování placené SMS, aby se vám zobrazil výsledek. Další předsudek, který mi během svižné instalace prolétl hlavou, byl, že se bude jednat o nějakou žertovnou aplikaci, která zrovna frčí, ale ani ten se nenaplnil.

Byla jsem upřímně mile překvapena, tato nenápadná aplikace v sobě skrývá bezpočet úloh rozškatulkovaných do jednotlivých okruhů, díky tomu můžete dostat jednotlivé dílčí výsledky testu a vědět v čem tkví vaše slabiny nebo v čem jste naopak nadprůměrní. Krom testování můžete samozřejmě jen procvičovat a sledovat, jaké pokroky děláte.

Kdybych to měla shrnout, jedná o úžasnou aplikaci, která se nesnaží pouze zaujmout, ale opravdu staví na kvalitnějších základech. Výsledek sice nemůže být srovnatelný například s Mensa IQ testy, rovněž nemůžete vaše schopnosti nějak doložit, ale můžete nabít jisté představy o testech a to vám může hodně pomoci, pokud se rozhodnete někdy nějaké oficiální testování podstoupit.

Jediné co může být pro vás drobnou překážkou, je fakt, že je aplikace v anglickém jazyce, samozřejmě mi překlad nedělá problém, ač v tomto jazyce neexceluji, ale úlohy jsou na čas a je zcela pochopitelné, že zatímco rodilý Angličan se v úloze bude orientovat hned, nám Čechům to může zabrat nějakou tu sekundu na víc, ale kdo ví, třeba se jednou dočkáme i zdařilé české verze.

Odkaz ke stažení:INZERTNÍ SDĚLENÍ


Redaktorka a studentka, se zájmem o kulturu, sport a psychologii.