BOUNCY

Recenze Android: Bouncy Mouse

Jako každý měsíc, i tentokrát nám Google ve svém marketu předvedl hrstku nejoblíbenějších her uplynulých třiceti dnů. Vedle několika zajímavých aplikací se tentokrát objevila i jedna nenápadná hra jménem Bouncy Mouse. Hned během pár dnů se výtvor studia Munkadoo Games dostal do kategorie, zahrnující milion a více stažení, následně pak mezi TOP 3 aplikace měsíce.

Ve hře se vtělíte do role kulaté myšky, která se jednoho krásného rána probudí a co nevidí? Sýr zmizel. Vydává se tak na stopu záhadnému zloději, který za sebou nechává stopu, tvořenou kousky sýru. Jak hlavní hrdina zjistí, za vším stojí proradná kočka a okamžitě se rozhoduje konat. Svým skákavým stylem si jde pro odplaty a ukradený sýr.

Hra funguje na velice jednoduchém principu – za pomocí záchytných bodů se musíte dostat až ke zlodějské kočce a cestou se pokusit získat co nejvíce kousků sýru. V tom vám bude pomáhat elastický ocásek, kterým se budete střílet z jednoho místa na druhé.

Během hraní se setkáte s celou řadou více či méně složitých hříček a se zástupy nepříjemných včel, které vám budou překážet v cestě za úspěchem. A to je vlastně všechno, ale jak říká jedna otřepaná fráze – v jednoduchosti je síla.

Zvlášť, když se fungující systém zkombinuje s úchvatným grafickým zpracováním. Celá paleta barev na vás skáče z každého kouta displeje a možná proto, že se hra vůbec netají zasazením do dětské stylizace, se  Bouncy mouse tak příjemně hraje.

Hra obsahuje tři herní světy, které se od sebe liší nejen po stránce grafické a hudební, ale každá nová úroveň přináší další herní prvky. Postupem času se tedy setkáte s pohyblivými záchytnými body, či větráky, které vaší myšku udrží v letu. Navíc za každé kolo, které dokážete vyhrát na 100%, se vám otevře možnost upravit si skákající myšku podle svého – klobouky, masky, brýle…

Jak tomu tak u androidích her bývá, je i Boucy Mouse dostupná ve dvou verzích – klasická placená a lite verze. V té nebudete ochuzeni o žádnou část vlastního obsahu, budete se však muset smířit se stále zapnutým reklamním bannerem. Ten je sice nepříjemný, ale dá se to s ním vcelku v klidu vydržet.

Bouncy Mouse je hra, která je přesně tím, co byste od podobné hry očekávali – jednoduchá oddychová záležitost, která za jeden dolar dokáže zabavit na pěknou řádku minut. Perfektní grafické zpracování, vyladěná hratelnost a bezvadný hudební doprovod jsou tím, co dokázalo tuto hru dostat v žebříčcích tak vysoko. Za redakci ApeMobile jednoznačně doporučujeme.

Odkazy na hru:

Android Market
AppBrain
iTunes

Videorecenzi naleznete v prvním díle pořadu ApeGamer:

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek