doplrec

Recenze Android: Dolphin Browser


Jako jednou z možných alternativ k výchozímu webovému prohlížeči je možné si nainstalovat prohlížeč Dolphin browser. Ten existuje v mnoha verzích, ať už  je to HD, mini nebo beta. Vývojáři Dolphinu se zaměřují především pouze na mobilní platformu, proto si ho tedy na stolní počítač nebo notebook nenainstalujeme, pokud tedy nepoužijeme nějaký program na PC emulující OS Android. Ke spuštění je vyžadována verze OS 2.0.1 a vyšší, aplikace má zatím na kontě skoro 10 000 000 stažení, je zdarma a samozřejmě v češtině .

Prohlížeč Dolphin a jeho HD verze zejména pro tablety se snaží využívat maximální plochu pro zobrazení obsahu, sice na úkor ovládacích prvků, jako jsou tlačítka zpět, vpřed apod., ty jsou však nahrazena gesty, která mohou některé uživatele zdržovat, ale na telefonech naopak maximalizace plochy přijde vhod. 

Po spuštění aplikace se zobrazí obrazovka se záložkami „rychlý výběr“ a „webzine“. V první zmiňované můžeme jednoduše a rychle přejít na naše uložené stránky, které se zde mají zobrazovat např. google, wikipedia a další. Ve funkci webzine po zadání přihlašovacích údajů na náš účet na facebooku, můžeme snadno procházet nejnovější příspěvky od přátel, a další možnosti, do této funkce lze přidat i další účty jako je twitter apod. Pokud se chceme dostat na záložky či na správu doplňků, jednoduše prstem provedeme úkon jako bychom chtěli prohlížeč přesunout doprava respektive doleva. V dolním rohu se ještě nachází průhledná ikona ruky, po kliknutí na tuto ikonu aktivujeme zadávání gest. Pro jakoukoliv funkci (domů, vpřed, …) nebo webovou stránku můžeme definovat jakékoliv gesto, např. pro přechod na stránku seznam.cz si nadefinujeme gesto v podobě písmena S.Silnou stránkou této aplikace je možnost nainstalování doplňků. Těch existuje velká řada, mezi nejvyužívanější patří např. uložení si kterékoliv webové stránky na kartu telefonu ve formátu PDF. Jako poslední bychom měli zmínit, že Dolphin nabízí také při ukončení vymazání cache a historie prohlížení webových stránek.

Odkazy ke stažení:
Android market
AppBrainINZERTNÍ SDĚLENÍ