freesms

Recenze Android: Free SMS Sender

Aplikace Free SMS Sender je plnohodnotnou náhradou za výchozí aplikaci pro správu SMS, která umí posílat SMSky přes webové brány všech tří českých operátorů. Díky tomu lze ušetřit nemalé peníze, to je hlavním důvodem proč mít tuto aplikaci nainstalovanou. App pochází z dílny českého programátora, vyžaduje min. OS Android 1.6, je v české lokalizaci a samozřejmě zdarma.

Free SMS Sender umí posílát SMS nejen z bezplatných bran, ale i z těch, jež vyžadují registraci. U bran bez registrace je nutné opsání ověřovacího kódu. Bez problémů tedy pošlete SMS do sítě všech českých operátorů. Autor navíc slibuje postupné přidávání zahraničních bran a nabízí možnost požádat o zařazení brány, jež zatím v nabídce chybí. Jednou z výhod je snaha o maximální integraci se systémem. Po prvním spuštění tak v seznamu zpráv vidíte veškeré přijaté i odeslané SMS tak, jak jsou uloženy v telefonu. Aplikace umí upozorňovat na přijaté zprávy zvukem, vibrací a blikáním diody. Zprávy odeslané přes webovou bránu uvidíte jako normální SMS i v ostatních aplikacích.

Po spuštění se dostanete do přehledu konverzací, ke kterým se zobrazuje fotografie z adresáře. Zprávy jsou prezentovány ve standardní podobě dialogu, jako to dělá výchozí aplikace. K napsání nové zprávy slouží položka zcela nahoře, skrze kterou se otevře editor, v němž můžete vybrat příjemce z adresáře a napsat zprávu. Aplikace podle telefonního čísla sama vybere předpokládanou bránu, skrze kterou se pokusí zprávu odeslat. Na již existující konverzaci lze zareagovat běžným způsobem, kdy se po otevření dialogu dole zobrazuje řádek pro zadání textu. Jediný okamžik, kterým se posílání přes webové brány liší od běžných aplikací, je nutnost opsání kontrolního kódu. Bránu lze také vybrat ručně, stačí stisknout tlačítko Menu a zvolit, jakým způsobem bude SMSka odeslána. Kromě toho si lze též nastavit výchozí webovou bránu, přes kterou bude zpráva odeslána v případě předchozího neúspěchu. Další možností je odeslání SMS běžným způsobem, tedy jako placené SMS. K odesílání zpráv přes webové brány je nezbytné připojení k internetu, ať už přes WiFi, což je pochopitelně zadarmo nebo přes mobilní internet, tam je nutné, ale počítat s tím, že načtení brány a odeslání textu odebere část vašeho FUP datového limitu.

Odkazy ke stažení:

Free SMS Sender:
Android market
AppbrainINZERTNÍ SDĚLENÍ