skparty

Recenze Android: Mike V: Skateboard Party HD

Vzpomínáte na slavnou sérii „Tony Hawk’s: Pro Skater“ z PC? Pokud máte rádi skateboardové hry, tak určitě ano. Asi nejpovedenější kousek ze série „Tony Hawk’s“ byl její 2. díl. A právě tomu se podobá naše dnešní recenzovaná hra.

Jak už jste jistě správně pochopili, vše se bude točit okolo skateboardů. Ano, zahrát si totiž můžete už i na vašem mobilu. Hra sice nemá stejné jméno jako na  PC, tedy Tony Hawk’s: Pro Skater, ale její název je podobný. Hra se jmenuje Mike V: Skateboard Party HD a nese jméno po dalším skvělém skateboardistovi, který se jmenuje Mike Vallely.

Hned na začátku máte na výběr mezi dvěma herními módy. Free skate je prostě jen volnou jízdou a vy si můžete jezdit, jak vás napadne. Neplatí zde časový limit. O mnoho zajímavější je druhý mód s názvem Career (kariéra). Vyberete si skateboardistu, za kterého chcete hrát a můžete mu zvolit oblečení či skate, který vám padne do oka. Skate však nevybírejte pouze podle vzhledu. Každý je jinak velký a má různé jízdní vlastnosti. U skateboardu si můžete vybrat také jiná kolečka a další věci. Poté si vyberete lokaci, ve které předvedete, co ve vás je. Ze začátku je dostupná pouze jedna lokace a pro odemčení dalších musíte splnit v časovém limitu úkoly, které jsou u každé lokace vypsány po stisknutí „view list“. Po splnění těchto úkolů se vám odemkne nejenom nová lokace, ale také spousta nového vybavení jako např. nové oblečení, skateboardy a další.

Hlavním úkolem v této hře je samozřejmě předvádět co nejlepší, nejdelší a nejsložitější triky a získat tak co nejvyšší skóre. Sami můžete vyzkoušet různé kombinace triků, otoček a dalších věcí. Pokud byste si ale nevěděli s ovládáním hry příliš rady, stačí během jízdy stisknout pauzu a zvolit položku „view trick list“. V tomto menu naleznete snad všechny možné triky a kombinace. K provádění triků slouží celkem 4 tlačítka a samozřejmě pohybový joystick. Tlačítka i joystick jsou celkem malá a občas se stane, že se na ně prstem nestrefíte. Časem se však dá na ovládání hry zvyknout.

Mike V: Skateboard Party HD je zajisté povedenou hrou a potěší všechny milovníky skateboardů. Hudební doprovod je u této hry také slušný a dobře vás naladí na skateboardobou jízdu. Avšak ve hře hraje pouze jedna skladba a nelze ji přepnout, takže vás brzy omrzí. Hru koupíte v Android Marketu za necelých 40 Kč. Pokud hledáte nějakou demoverzi na vyzkoušení, musím vás zklamat, žádná není. Jestliže jste dříve hrávali na PC „Tony Hawk’s: Pro Skater“, tak vás Mike V: Skateboard Party HD určitě nezklame a mohu vám tuto hru jen a jen doporučit.

Odkaz na stažení:

Android Market

AppbrainINZERTNÍ SDĚLENÍ


Redaktor a IT fanoušek