minecraft

Recenze Android: Minecraft Pocket Edition

S přesně týdenním zpožděním se na naše mobilní telefony nakonec dostal nekorunovaný král indie scény na PC. Je jím Minecraft a kdo se hraní na počítačích alespoň trochu věnuje, určitě už slyšel, o čem tento švédský výtvor je. Jdeme se tedy podívat, jak si na tom svět z kostiček stojí v mobilní verzi. Přeci jenom nám bylo slibováno něco, co jsme na smartphonech ještě neměli.

Svět Minecraftu je celý založený na možnostech. Možnostech, které vám svět složený z malých krychliček nabízí. Můžete si zde totiž vytvořit absolutně všechno – je libo obrovský palác s tajnými chodbami, zlatými místnostmi a zahrádkou plnou oveček? Nebo si chcete vybudovat obrovský monument ze skla a do něj načerpat vodu a naházet několik chobotnic? Nic není problém… Tedy v počítačové verzi.

Co se týče verze pro Android, je situace trochu jiná. Chybí zde totiž prakticky všechno, co dělá z Minecraftu tak unikátní zábavu. Ano, sice zde pořád máte hromadu kostiček a můžete si tvořit to, co chcete, ale zdaleka už ne tak, jako ve zmiňované PC verzi.

K dostání máte pouze několik druhů kostiček a pochodeň. Máte jich sice nekonečně mnoho, ale tím odpadá další důležitý prvek – dolování a sbírání potřebných kostek. To je všechno a teď si představte, že byste se tímto měli zabavit. To přeci nejde.


Ve velké hře máte v klasickém módu zpočátku pouze prázdné ruce. Musíte si tedy získat dřevo, ze dřeva si vyrobit jakýsi ponk, na něm následně sekyru, krumpáč a rýč. Rychle si postavit provizorní domek, než na vás v noci zaútočí zombii. Na ponku si tak stlučete dveře a dřevěný meč a těšíte se na bezesnou noc. Druhý den se pak vydáváte na kutání nejbližší skály, abyste našli zlato, železo, diamanty, tajné jeskyně, další zástupy zombie.

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Asi takhle vypadá hra, která sklidila celou řadu různých ocenění. Mobilní verze k tomu však má opravdu hodně daleko. Žádní soupeři, žádné tvoření předmětů, žádné získávání potřebných kostek a dokonce žádné ovečky! Minecraft očesaný až na kost, který ztrácí na tom, co je na něm tak skvělé.

Podle vývojářů se sice pracuje na dalším obsahu, v současné chvíli se však jedná o opravdu prázdnou a zbytečnou hru. Možná časem, až se dostaví „klasický“ survival mod, budu moc svá slova vzít zpět. Do té doby je však Minecraft velikým zklamáním. A nezachrání to ani možnost hrát přes wifi v multiplayeru. Navíc za sedm dolarů v plné verzi.

ApeMobile bohužel zatím nedoporučuje.

Odkazy ke stažení:
Android Market
Appbrain

Na videorecenzi se můžete podívat ve třetím díle našeho herního pořadu ApeGamer:

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek