plantsrec

Recenze Android: Plants vs. Zombies

Naprosto kouzelná a minimálně ze začátku jednoduchá strategie, u které pravděpodobně vydržíte celé hodiny, pokud ne celé dny.

Plants vs. Zombies je hra, která se poprvé objevila na iPhonech, odkud migrovala snad na všechny platformy, včetně PC a to dokonce i do verze pro internetové prohlížeče, či třeba do Nintenda DS. Tato hra je již přes půl roku dostupná pro Android na Amazon Marketu a já si ji odtam pořídil zdarma v rámci akce Každý den jedna placená aplikace zdarma. No a jelikož jsem na tuto pecku čekal už měsíce, od té doby co jsem jí podlehl právě na počítači, okamžitě jsem se dal do stahování. Hra je na Marketu ve dvou verzích a sice ve verzi Globální a pak ve verzi Lokální, kterou nabízí firma Electronic Arts Nederland B.V. a je o přibližně jeden dolar levnější. A co je podstatnější, můj HTC Desire je v globální verzi nepodporovaný, kdežto ve verzi druhé podporovaný je. Zvláštní, leč pravdivé.

Systém hry je jednoduchý…k vašemu domu se řítí od silnice listožízniví zombíci a vaším úkolem je zastavit je s pomocí útočných kytek. Na začátku máte k dispozici jednu „hrachoplivačku“, která střílí jednu kuličku za druhou v poměrně dlouhém intervalu, ale s každým dokončením levelu budete mít k dispozici o jednu kytku víc. Nakupovat je můžete za sluníčka občas padající z nebe, případně může sluníčka vyrábět slunečnice, kterou dostanete k dispozici hned po dokončení prvního levelu. Jak dohráváte víc a víc levelů a máte víc a víc kytek, budete si muset vybírat kterou kytku v daném levelu použijete, protože máte k dispozici pouze šest slotů (časem je možné dokoupit další), jež je možno zaplnit druhy vražedné flóry. Když už mluvíme o vražedné flóře, čeká na vás opravdu rozmanitá plejáda květeny a to od těch jednoduchých střílecích po kuličce, po dvou, či střílející kuličky mrazící čili zpomalující, přes výbušné třešně, nášlapné „zemiakové“ miny, brzdící ořechy, které na nějakou dobu zabaví zombíka, když se snaží ořechem prokousat, zatímco do něj ze zálohy šijete, až po katapultující banánovník, vodní miny a podobné srandy.

Levelů je hodně, některé jsou těžší, jiné lehčí, ale čím dále se dostanete, tím více bude apelováno na vaši strategickou mysl, abyste vybrali ty správné kytičky a zlikvidovaly ty stále dokonalejší a vychytanější zombíky. Ty jsou, stejně jako kytky, s každým dalším levelem stále důmyslnější, vybavují se například ochranými kbelíky na hlavu, přeskakovací tyčí, jenž zdolá váš obranný ořech, narazíte také na quaterbacka s výdrží jako menší tank a časem narazíte i na božského Káju…teda…Majkla!

Jednou za čas se na scéně objeví Crazy Dave, od kterého můžete někdy dostat zajímavé bonusy, případně si díky němu zahrát Zombie bowling, kdy vám na levé straně nabíhají ořechy, s jejichž pomocí zombíky doslova kosíte a občas se objeví nějaký ten bonusový, výbušný, který jich vyřadí z provozu hned několik. Že jde o hru humornou vám připomene každý lísteček, který vám jednou za čas zombíci nechají u vrátek. Už při kliknutí na tlačítko Help, kde zjistíte, že hru vyhrajete když si v klidu sednete a počkáte až zombíci obsadí váš dúm (ano, dúm, zombíci nejsou zrovna angličtinářští experti, takže jejich poznámky obsahují větší či menší množství chyb), vám bude jasné, že lístečky budete číst rádi…teda…pokud ‚šprechíte englicky‘.

Pokud máte rádi oblíbené Tower Defense hry, tak s touto rozhodně neuděláte krok vedle, protože tahle je králem mezi všemi těmi podobně stejnými hrami, díky tomu, že není podobná natož stejná jako cokoliv co Android Market nabízí. Přeji hodně zábavy a pamatujte, když bude nejhůř, sekačka vás z toho vyseká…

Odkazy ke stažení:INZERTNÍ SDĚLENÍ


Velký mobilní fanoušek již od dob 'pět jedna desítek', rukama mi prošlo asi šestnáct přístrojů a kromě Bady všechny OS. Od roku 2010 zapálený do/spokojený u Androida.