raging

Recenze Android: Raging Thunder 2

Auta, auta, auta, … závodních her s auty je na Android Marketu spousta. Ne všechny ale stojí za pozornost a utracené peníze. Hra Raging Thunder 2 si vaši pozornost určitě zaslouží. Co nám vlastně tato hra nabízí a jak se hraje?

Ano, ve hře jde hlavně o to, dojet do cíle a umístit se co nejlépe. Tím však zábava nekončí. Narazíte zde totiž na mnoho pastí a pomůcek, které vám závod buď usnadní, nebo ztíží. A jaké že výhody vás v závodě čekají? Po cestě k cíli můžete sbírat např. modré blesky, které vám po kliknutí na tlačítko „boost“ na krátkou dobu zrychlí auto. Potkáte také žluté dolary, po jejichž sebrání získáte více peněz na vylepšování aut. Dále můžete vzít třeba červený ochranný štít, který vás chrání před poškozením, či žlutý klíč, který vám auto opraví. Pro rychlejší projetí tratě můžete používat skryté zkratky.

Na co si dát na trati naopak pozor? Vyhnout byste se měli např. olejovým skvrnám. Po projetí skvrnou je totiž auto téměř neovladatelné. Pozor si musíte dát také na různé jámy a propasti.

Hra nabízí mnoho herních módů a tak si každý hráč vybere přesně to, co mu vyhovuje.

Po zvolení „single playeru“ máte tyto možnosti:

Time attack – vyberete si trať, auto a vaším úkolem je zajet co nejlepší čas.

Survival – po zvolení auta a trati musíte vyřadit co nejvíce soupeřů. Stačí do soupeřova auta pořádně narazit a závod pro něj končí.

Career mode – kariéra je asi ze všech nejzajímavější. V tomto módu máte 8 balíčků tratí zvaných „rally“ nebo „cup“. Pokud se vám podaří dojet celá rally na prvním, druhém nebo třetím místě, tak se vám odemkne další balíček tratí. Za vyhrané závody získáváte peníze a za ty si pak můžete kupovat nová auta, nebo vylepšovat ty stávající.

Instant race – hra vám náhodně vybere auto i trať a můžete si jen tak pro zábavu zazávodit

Single race – na výběr máte všechny odemčené tratě a auta. Stačí si jen zvolit a můžete jet.

Arcade – musíte dojet do cíle, než vám vyprší čas. Čas lze prodloužit sbíráním světle modrých „plusek“, která jsou rozmístěna různě po trati.

Raging Thunder 2 nabízí také „multi player“ po internetu, takže si můžete užít mnoho hodin zábavy hraním s přáteli.

Raging Thunder 2 je hrou, o které si dovolím říci, že patří mezi špičku ve svém oboru. Podle mého názoru je tato hra lepší než třeba konkurenční Asphalt 6 od Gameloftu. Tým Polarbit vytvořil skvělou závodní hru, která dokáže zabavit na dlouhou dobu. Stereotyp tu nehrozí, protože herní prostředí je rozmanité a projedete se tak např. po tropických, ledových či jiných tratích. Grafická stránka hry sice nepatří úplně k těm nejlepším, ale pochvalu si určitě zaslouží.

Na Android Marketu hru pořídíte za necelých 38 Kč, což je skvělá cena. Pokud byste přece jenom s koupí váhali, tak nejprve vyzkoušejte verzi „Lite“, která je zdarma. Na závěr je třeba zmínit, že hra běží i na slabších telefonech s 600 MHz procesorem, což je pro mnohé určitě skvělá zpráva.

Odkaz na stažení:INZERTNÍ SDĚLENÍ


Redaktor a IT fanoušek