dosbox

Recenze Android: Dosbox už i na androidu!

Každý si jistě pamatujeme staré dobré časy, kdy jsme zapnuli počítač, na kterém vyskočil starý známý příkazový řádek systému MS-Dos. Přes příkazy jsme se dostali na požadovanou složku, která obsahovala soubory se hrou, či programů. Nyní nám programátoři tuto „srandu“ přináší i do našich telefonů se systémem Android. 

Samotný program je už starý. Vydání pro android byl už v roce 2010. Ale málokdo skutečně ví, jak to funguje, co nám to přináší nebo dokonce ani neví o existenci něčeho takového. Stránky programu zde.

aDOSBox je program, který nám emuluje systém MS-Dos, který jistě známe z dob, kdy jsme měli nevýkonné počítače, které měli jen tento textový operační systém, popřípadě jsme se právě přes MS-Dos bootovali do jíž leg

endárních Windows 3.11.  Samotný program je uzpůsoben na dotykové rozhraní, tedy klávesnice je na obrazovce včetně přepínání adresářů, nebo speciálních funkcí přímo v prostředí.

Program dokáže plně emulovat veškeré 16-bitové aplikace, které jsme dříve provozovali. Například Word 6.5, či takové legendární hry jako Blood nebo Doom. Program je také schopen i běžného moutování veškerých jednotek a obsahuje také cyklování procesoru, kterým se zpomaluje, popřípadě zrychluje procesor, aby bylo schopné plynule rozjet veškeré hry.

HW požadavky: Nejsou pevně dané, ale podle rozumného uvážení, stroj pod 1 GHz není schopen plynule rozjet ani základní programy. Osobně mám právě gigahertzový procesor a hra Blood se zapne velice trhaně.Doporučuji tedy minimálně dvoujádrový přístroj, popřípadě tablet.

Na dosbox lze nainstalovat i celý operační systém, například Windows 3.11

Chod samotného programu včetně viditelných ovládacích prvků

A na závěr přikládám video, co všechno lze s aDosBoxem provádět:

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

 Odkazy ke stažení:


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app
INZERTNÍ SDĚLENÍ


Publicista, hudebník, věčný kritik a taky obyčejný týpek, který se zajímá o svět IT a to jak klasické počítače, tak i ty přenosné...