wa

[Recenze] Dvě nejlepší aplikace pro předpovědi počasí

Čas výletů a dovolených je v plném proudu. Každý nás proto jezdí do přírody nebo do zahraničí. Pro takové výlety se často může hodit vědět, jaké bude počasí. K tomu se perfektně hodí smartphone, proto jsme si pro Vás dnes připravili recenzi dvou v současnosti nejlepších aplikací na předpovědi počasí pro Android.

In-Počasí

Úvodní obrazovka ; Předpovědi počasí ; Widget

První aplikace pochází z dílny českých vývojářů. Je tedy k dispozici kompletně v češtině. A i když je zdarma, svou funkcionalitou může směle konkurovat profesionálním placeným aplikacím. Nenabízí totiž jen hloupé předpovědi, ale umí také zobrazovat aktuální teplotu na hlavní liště Androidu a má také k dispozici tři krásné widgety. A protože pochází z Česka, spolupracuje s Českým Hydrometeorologickým Ústavem.  Nabízí tedy mnohem přesnější předpovědi, než ostatní americké aplikace.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

AccuWeather

Úvodní obrazovka ; Předpovědi počasí ; Widget

Profesionální aplikace s širokými možnostmi nastavení. Umí upozornit v případě blížícího se nebezpečného jevu, zobrazuje teplotu na liště a má nastavitelný vzhled. Navíc umí přehrávat televizní předpovědi a má bezvadnou funkci, která ukáže výčet doporučených aktivit pro aktuální den. A placená verze aplikace toho umí ještě mnohem více. Nevýhody této aplikace jsou ošklivý, téměř nepoužitelný widget a také fakt, že je k dispozici pouze v angličtině,  což může být pro některé problém.

 

logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

 

Kterou aplikaci si vybrat? To nechám na Vás! Já se ale přikláním k české aplikaci. Proč to dělám, když AccuWeather umí mnohem víc věcí? Jde o to, že spousta těch věcí je v České Republice téměř nepoužitelná. A i když je tam spousta jiných, užitečnějších funkcí, nedovedu si představit, jak bych je používal. Od aplikace na předpovědi počasí čekám, že mi bude předpovídat počasí, a ne, že na mě bude povykovat abych se šel schovat, protože dnes není vhodné počasí pro venkovní aktivity. Proto se raději přikloním k aplikaci, která funguje na principu kouknu – vidím, než k té, která je na můj vkus trochu přehnaně vybavená.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.
Bez komentáře