GOLAUNCHEREX

[Recenze] GO Launcher EX: Android podle vašeho gusta

Představte si situaci. Koupíte si nový telefon s Androidem a výrobce Vám do něj nainstaluje grafickou nadstavbu. Například Samsung má TouchWiz a HTC má Sense. Tyto nadstavby jsou sice pěkné, ale někomu nemusí vyhovovat ať už vzhledově a nebo funkčně. A přiznejme si, moc šetrné k RAM paměti a baterce telefonu taky nebudou. Nyní Vám tedy poradíme, co dělat v situaci, když Vám aktuální nadstavba nevyhovuje a také ukážeme, jak si můžete vzhled svého Androidu upravit přesně podle Vašich představ.

Pomůže Vám jedna jediná aplikace. GO Launcher EX. Nejedná se ale obyčejný launcher. Tento na rozdíl od ostatních nabízí široké možnosti rozšíření a nastavení a to celé zdarma. Dokáže změnit zamykací obrazovku, tapetu, má k dospozici mnoho widgetů, ikonky, meníčka… Zkátka vše, co si dokážete představit. Ale nejlepší na tom všem jsou široké možnosti nastavení, takže si vzhled vyladíte k absolutní dokonalosti.

V základu máte k dispozici jen launcher a poté si můžete případně dostahovat další aplikace typu GO Widgets, nebo GO Locker. (Vše je k dispozici zdarma!) Ty se opět připojí k samotnému launcheru a dají Vám ještě více možností a úprav. Nyní si je podrobně představíme.

GO Launcher EX

Zákldaní plocha. Nelíbí? Stáhněte si jinou!

Základní plocha. Nelíbí? Stáhněte si jinou!

Samotný launcher. Tedy změní ikonky a hlavní menu telefonu. Výhoda je, že si zde můžete stahovat vzhledy, jako témata na starších Nokiích. Takže máte k dispozici nepřeberné množství vzhledů. Ale pozor, některé z nich jsou placené. Není jich ale tolik, jako těch zdarma, takže opravdu je z čeho vybírat.

Hlavní obrazovka ožije tapetou na míru pro stažené téma a změní se již zmíněné ikony. Ale to není vše, co hlavní obrazovka umí. Při přechodech mezi jednotlivými kartami se mohou zobrazovat různé efekty. To bych sice nedoporučoval méně výkonným telefonům, ale i tak je to docela hezká věcička. Další velmi užitečná funkce jsou gesta. Můžete si nastavit, co bude teflon dělat při tažení prstem nahoru, dolů a nebo při dotyku dvou prstů. Nastavit se dá rychlo-vytáčení, spuštění nějaké aplikace, nebo třeba zamknutí telefonu.

Co se týče hlavního menu tak to má opravdu široké možnosti nastavení. Nejen, že si můžete nastavit, jestli se bude menu posouvat vodorovně, nebo svisle, ale máte navíc k dispozici velmi užitečnou funkci skrývání aplikací. Například Samsung telefony plní hromadou zbytečných aplikací které (bez ROOTu nejdou odinstalovat) a v menu zbytečně zabírají místo. Tyto aplikace se dají jednoduše skrýt. Navíc si zde můžete nastavit, jestli se bude na vrchu displeje zobrazovat položka s nabídkou nejpoužívanějších aplikací a aktuálně spuštěnými aplikacemi.

Hlavní menu nabízí široké možnosti nastavení.

Hlavní menu nabízí široké možnosti nastavení.

Po nainstalování launcheru doporučuji projít celé nastavení a poctivě nastavit každou položku. Možností nastavení je tam opravdu mnoho a jedině tak si můžete vzhled a funkce tohoto launcheru vyladit k dokonalosti.

GO Widgets

Úžasný widget pro Twitter.

Úžasný widget pro Twitter.

První aplikace, která funguje jako jakýsi plug-in. Po jejím stažení si budete moci vybrat z obrovské nabídky widgetů. Já osobně používám widget pro Twitter, poznámky a hodiny. V nabídce jich je ale mnohem více, a tak si můžete stáhnout třeba widget pro vyhledávač, předpověď počasí, email, Facebook, kalendář a další a další. Všechny widgety opět zdarma.

GO Locker

Vtipnější provedení odemykací obrazovky.

Vtipnější provedení odemykací obrazovky.

Zde jsou ke stažení různé zamykací obrazovky. K dispozici máte opravdu pestrý výběr „lockerů“, a tak může vaše zamknutá obrazovka vypadat třeba jako na iPhonu, případně mít mnoho dalších funkcí. Můžete si například stáhnout takovou, kde máte na výběr, jestli chcete telefon odemknout, spustit fotoaparát, nebo vytočit číslo/zobrazit kontakty. Opět musím podotknout, že většina jich je k dispozici zdarma.

Go Store

GO Store a nabídka aplikací.

GO Store a nabídka aplikací.

Toto už je jen jakési centrum všech výše popsaných aplikací. Můžete zde stahovat a odinstalovávat jednotlivé doplňky. Také zde najdete ke stažení další aplikace od GO, které ale už s launcherem nesouvisí, jako například GO Contacts, GO Keyboard, nebo GO Task manager. Vše je také samozřejmě zdarma.

Co říci závěrem? Samou chválu! Aplikace je opravdu spolehlivá, funkční, výkon telefonu téměř neovlivňuje a dá se opravdu podrobně nastavit a o mnoho rozšířit. To vše za nulovou cenu z ní dělá opravdu jednu z TOP aplikací jakou jsem kdy měl tu čest používat. Její hodnocení v Google Play je naprosto oprávněné a rozhodně doporučuji si ji alespoň vyzkoušet, protože může vašemu telefonu vdechnout druhý život.

S chytře provedeným nastavením vypadá můj Gingerbread jako Ice Cream Sandwich.

S chytře provedeným nastavením vypadá můj Gingerbread jako Ice Cream Sandwich.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-appINZERTNÍ SDĚLENÍ


Snaživý pisálek, Milovník Trance, GEEK, Příležitostný meteorolog a Pseudo-Umělec, beznadějně zamilovaný do holandské zpěvačky. • Studious writer, Trance lover, GEEK, Casual meteorologist and Pseudo-Artist, hopelessly in love with a Dutch singer.