tncz

Recenze iOS: Aplikace TN.cz drtí konkurenci

Svou aplikaci na App Store má dnes již každý velký zpravodajský server. Jak ale ukazují zkušenosti uživatelů, není všechno zlato, co se třpytí. A tak není žádným tajemstvím, že některé zpravodajské portály se svými aplikace naprosto narazily, a to i přesto, že je stály nemalé peníze a byly ke stažení zdarma.

Zářným příkladem je aplikace portálu iDnes.cz. Funkcemi sice nabitá, ale jinak v podstatě nepoužitelná záležitost. Špatně ovladatelná, nepřátelská, ošklivá. Ostatně, na App Store si vysloužila to vůbec nejhorší hodnocení od uživatelů, které mohla dostat. Naopak velkou chválu si od majitelů iPhonů odnesla aplikace serveru Novinky.cz, které staví naopak na naprosté jednoduchosti. I to je cesta.

Nyní ale se svou kůží na trh přichází kontroverzní TN.cz, tedy zpravodajský server televize Nova. Stačilo pár hodin a aplikace TN.cz obsadila první místo v žebříčku stažení. Ti, co si ji stáhli, zřejmě nelitují. Jedná se zřejmě o vůbec nejlepší českou zpravodajskou aplikaci, která kdy spatřila světlo světa. A to hned z několika důvodů.

Je rychlá. Výhodou zpravodajských aplikací oproti klasickému čtení zpráv z prohlížeče je to, že telefon stahuje pouze text a fotku článku, nikoli celou grafiku webové stránky. Tato aplikace je ovšem navíc rychlejší, než její konkurence, což potěší.

Je přehledná. Žádné zbytečné „vychytávky“, jen to, co potřebujete. V horním menu nastavíte druh zpráv, který vás zajímá, v dolním menu můžete přepnout na videa, nastavení, či na rozhraní, ze kterého redakci posíláte tipy na články. Při čtení článku vás (zatím) neobtěžuje žádná reklama, jak tomu je například u již zmíněné iDnes.cz. Zkrátka vše tak, jak má být. Příjemným zpestřením pak je, že u některých zpráv najdete i velmi povedenou fotogalerii či přímo video – opět bez reklamy.

Je zajímavá. Sekce video nabízí nekrácené večerní zpravodajské relace, navíc různé sestřihy. Pro milovníky televizních zpráv naprosto ideální.

Je zadarmo. Nejen aplikace, ale i obsah – což není pravidlem. Například aplikace Lidových novin si bez příplatku takřka nic nepřečtete. I zde má tedy Nova navrch.

Je tedy něco, co se dá aplikaci vytknout? Popravdě, snad jediná vada na kráse je to, že server TN.cz je v podstatě bulvár, kde má i předpověď počasí na zítřejší den podobu zvěsti o konci světa. Pakliže vám ale „novácký“ způsob zpravodajství vyhovuje, je pro vás tato aplikace jasnou volbou.

Odkaz ke stažení:
iTunesINZERTNÍ SDĚLENÍ