dictionary

Recenze iOS: Czech English Dictionary a Google Translate

V dnešní době se bez jazyku neobejdeme, proto není na škodu mít u sebe slovník. Apple Store nabízí hodně slovníků, jenže které jsou opravdu dobré? Vybral jsem dva nejlepší.

Google Translate
Počítačová verze Google Překladače patří mezi nejlepší online slovníky na světě. Podařilo se Googlu vtěsnal všechny úžasné vlastnosti do mobilní verze? Rozhodně ano! Dle mého názoru mobilní verze překonává klasickou hlavně díky mobilitě. Slovník zvládá přeložit z češtiny do 57 jazyků a opačně. Nechybí ani hlasový záznam požadovaného překladu. Překladač obsahuje i možnost namluvení fráze, ale jelikož vždy nerozumí úplně přesně, doporučuji radši slovíčka psát. Jako jedinou nevýhodu shledávám nutnost být neustále online.
Google Translate lze stáhnout zdarma, tím pádem by neměl chybět v žádném Iphone.

Pokud nemáte možnost být neustále online a i přesto potřebujete anglický slovník, nepřehlédněte Czech English Dictionary by Cole Zhu.

Czech English Dictionary by Cole Zhu
Jestli hledáte nejlepší offline CZ-ENG překladač, kupte si za 2,99EUR slovník od firmy Cole Zhu. Nejenže je velmi jednoduchý na ovládání, ale navíc obsahuje i velkou slovní zásobu.
Czech English Dictionary nabízí dva odlišné způsoby hledání. První slouží k rychlému vyhledání slovíčka a jeho odlišných koncovek. Druhá možnost vypíše všechny fráze obsahující hledané slovíčko. Nechybí ani historie hledání. Když neznáte přesné hláskování hledaného výrazu, aplikace nabízí na pravé straně abecedu známou z hledání kontaktů. Za nevýhodu považuji možnost dokoupení hlasového záznamu slov za 1.59EUR. Myslím, že tato složka by měla být obsaženi již v ceně aplikace. Funkce propojení s Google Translate nestojí ani za zmínku, jelikož potřebuje internet a zvládá jenom CZE-ENG. Czech English Dictionary hodnotím jako velmi vydařený slovník, který stojí za koupi.

Oba slovníky zvládají rozpoznání jazyka a uložení oblíbených slov a frází.

Odkaz ke stažení:
iTunesINZERTNÍ SDĚLENÍ


student, vášnivý sportovec, Apple fanatik
  • tascam us 1800

    Hi, this is a great post! Thanks..