scanpages

Recenze iOS: Scan Pages

Velmi působivý nápad na aplikaci, díky které přeměníte váš iPhone na skener. Ale je aplikace Scan Pages opravdu vydařenou, či zůstává na pouze úrovni dobrého nápadu?

Pokud studujete a máte navíc i telefon s průměrně kvalitním fotoaparátem asi už jste objevili skryté výhody a zjednodušení každodenní práce, které vám tento přístroj může přinést.

Kde jsou ty časy na základní škole, kdy jsem po každé absenci musela dopisovat desítky školních sešitů? Dnes jednoduše vytáhnu digitální fotoaparát, či mobil a udělám jedno rychlé *cvak* a nemusím nic opisovat, v lepším případě samozřejmě využiji kopírku, ale když zrovna není po ruce, postačí i chytrý telefon.

Aplikace, kterou vám formou článku představím, pracovala přesně s touto myšlenkou, a sice lidé si převádějí textový obsah pomocí svých mobilních telefonů do fotografií, jak tuto práci zefektivnit a obrázky tak učinit čitelnějšími a lépe zpracovatelnými například i do jiných formátů?

Prvním krokem práce v programu je zhotovit snímek, či ho vybrat ve vašem adresáři obrázku, pokud chcete pracovat s nějakým už dříve vyfoceným. Dále na fotografii posunete 4 body, kterými ohraničíte vámi zvolené textové pole (tj. to co chcete skenovat), následně obraz vyčistíte pomocí jednoho kliku a počkáte, než se vaše nová stránka zhotoví. Výsledný obraz můžete převést do PDF, nahrát na Google docs nebo jednoduše zaslat někomu na mail.

Když jsem poprvé zahlédla popis aplikace, byla jsem velmi zvědavá, jednoduchost ovládání a bezproblémový chod aplikace mě následně příjemně překvapili, nic méně výsledný výtvor aplikace je někdy naprosto nečitelný, což je samozřejmě z části vinou špatně vyfoceného snímku či osvětlení, to ale nic nemění na faktu, že fotografie bývá u většiny případů s přiblížením čitelnější nežli pročištěná verze programu.

Původní fotografie

Výběr pole v programu

Ukázka finální verze

Takže doporučuji zvážit priority. Ale kdo ví, aplikace je na trhu krátce, třeba nás ještě čeká radikální zlepšení.

Odkaz ke stažení:
iTunesINZERTNÍ SDĚLENÍ


Redaktorka a studentka, se zájmem o kulturu, sport a psychologii.