nový-2

[Recenze] Moredays: organizujte svůj čas stylově

Dnes si představíme jednu z aplikací, která slouží k perfektnímu organizování času. O aplikaci Moredays+ už jste možná slyšeli, vývojářem je Filip Molčan z České republiky. Moredays představuje kalendář, seznam kontaktů, poznámkový blok a „to do list“ v jednom, přičemž je každá z těchto funkcí rozdělena zvlášť, ale zároveň můžete vidět své pozámky a úkoly na konkrétní den v „home“ ikonce všechny dohromady.

Na iPhone mají podobu papírků z poznámkového bloku s nadpisy vašich poznámek, úkolů atd., které si můžete jeden po druhém rozkliknout a objeví se vám celý text. Na iPadu je to potom sketcher, který plní stejnou funkci. Aplikace je jednoduchá, jeden účet můžete ovládat z iPhonu, iPadu i počítače, automaticky se synchronizuje. Budete mít tedy své pozámky vždy při ruce, i když třeba zapomenete doma telefon.

Moredays v iPhone 

 Co se uživatelského prostředí týče, je poznat, že si na něm dal vývojář záležet. Na PC si můžete zvolit pozadí, vybrat si některou z oblíbených fotek a udělat z ní profilový obrázek. Text vypadá jako ručně napsaný, nevýhodou je, že se automaticky nedoplňují háčky a čárky, takže když spěcháte a zapomenete se, může se vám stát, že potom objevíte poznámku s nadpisem, u kterého vůbec netušíte, co vlastně znamená.

Ke každé nové akci si můžete zvolit obrázek, který si sami vyberete a to buď z vlastních fotek, nebo ze „sketches“, což jsou namalované předvolby, které najdete přímo v aplikaci. Pokud se tedy chystáte na služební cestu, můžete si vybrat třeba letadlo, poznámkový blok, auto nebo cokoli, co vám ji připomene. Kromě hlavního obrázku si můžete k dané události vybrat také něco jako razítka – smajlíky, vykřičníky, jídlo, pití, nebo třeba kurzor myši. Záleží jen na vás a na tom, co se vám líbí, výběr je rozsáhlý.

Další možností je vyhledat a zaznačit si např. místo setkání rovnou v mapě, která je u funkcí k dispozici. To-Do List, v Moredays pojmenovaný jako Tasks, vás upozorní, že máte něco udělat, stačí si nastavit čas. Pokud něco nestihnete a úkol si neodškrtnete, bude se vám zobrazovat do té doby, než bude splněn a odháčkován. To je dost dobrá funkce pro chronické odkladače čehokoli, jednou vás přestane bavit dívat se na to, že na vás například tři dny čekají opravené boty, a i když je tak moc nepotřebujete, raději si pro ně zajdete.

Aplikace je k dispozici v App Store zdarma, do budoucna se počítá s jejím zpoplatněním. Takže pokud ji ještě nemáte a chcete mít stylový kompatibilní diář se vším všudy, jděte do ní!

Available in App StoreINZERTNÍ SDĚLENÍ