ip6

Rychlejší nabití iPhone 6? Nabíječkou k iPadu

Se zajímavým zjištěním přišly zahraniční weby věnující se Apple tématice – pokud do iPhone 6, případně iPhone 6 Plus strčíte kabel z nabíječky z iPadu, tak nabíjecí proces proběhne výrazně rychleji.

Nové chytré telefony z dílen Apple přinášejí nové baterie s vyššími kapacitami, a především pak u iPhone 6 Plus lze slyšet vcelku pozitivní ohlasy na výdrž telefonu, nicméně s nabíječkou k iPadu kromě lepší životnosti získáte i rychlejší nabíjení telefonu. Dle první testů to vypadá, že jak iPhone 6, tak iPhone 6 Plus si poradí s nabíječkou od iPadu, která je vyráběna na proud 2,1 A. A zatím co předchozí telefony zvládaly pouze 5 W, tak nové modely si už bez problému poradí až s odběrem 12 W, díky čemuž se právě může provést ono rychlejší nabití.

iphone6-chargingB

Dle prvních praktických testů toto opravdu funguje a nabití iPhone šesté generace naplno lze provést i s nabíječkou k jablečnému tabletu, a to i přes to, že iPhony se standardně dodávají s menší nabíječkou, jež do telefonu pustí jen 1 A (5 W). Co se bezpečnosti týče – celá záležitost by neměla činit potíže a přestože nejde o standardní postup od Apple, teoreticky není důvod, proč by rychlejší nabití mělo iPhone vadit – hardware je pro toto nabíjení sestaven a telefon si stejně vezme jen tolik energie, kolik dokáže zpracovat, nikoliv naopak.

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.