gs5h

Samsung Galaxy S5 přichází

Měsíce spekulací a měsíce očekávání ze strany nadšených příznivců Jihokorejského výrobce se dočkaly svého konce. Samsung dnes na Mobile World Congress v Barceloně představil svoji novou vlajkovou loď – Samsung Galaxy S5.

Přední straně dominující displej se meziročně opět zvětšil (byť nepatrně) a nyní se chlubí velikostí 5,1 palce. Po technologické stránce se pro Samsung tradičně jedná o Super AMOLED displej a původní spekulace o novém rozlišení se nepotvrdily – jedná se o klasické FullHD. Srdcem Galaxy S5 je čtyřjádrový čip s taktem 2,5 GHz, který doplňují 2 GB operační paměti.

Nejen multimediální obsah si v Galaxy S5 uložíte na 16 GB, či 32 GB interní úložiště, které v případě potřeby doplníte microSD kartou. Konektivita je naprosto standardní a podpora LTE u nejvyšší třídy už taky asi nikoho nepřekvapí. Výdrž nového modelu by nemusela být nutně nejhorší – zařízení totiž disponuje 2800 mAh akumulátorem, který by měl nějakou chvíli udržet i takto velký telefon při životě, ale raději si počkáme na praxi, protože v tomto ohledu velkou roli hraje i optimalizace software. Samsung se také pochlubil, že nově jejich telefon odpovídá normě IP67 spojenou s odolností vůči prachu a drobnému kontaktu s vodou.

gs53gs52gs5

Galaxy S5 nabídne 16 megapixelový fotoaparát vzadu a vepředu čočku o rozlišení 2,1 megapixelu. Zajímavé věci se ovšem dějí v oblasti senzorů – Samsung sice nepotvrdil dřívější spekulace o detektoru sítnice, ale přes to přináší dvě zajímavosti. Vyjma tradičních senzorů na kontrolu okolního světla, či senzoru přiblížení, se totiž do telefonu dostal senzor na čtení otisku prstu, čímž Samsung dorovnává konkurenční náskok Apple a jeho iPhone 5S. Stejně jako u zmíněného iPhone, i v Galaxy S5 se čtečka skrývá v domovském tlačítku. Druhou zajímavostí je senzor srdečního tepu, který funguje tak, že přiložíte prst nad LED diodu, čímž dojde k změření vašeho pulzu.

Základem Galaxy S5 je nejnovější Android 4.4.2, který je pochopitelně pozměněn tradiční úpravou Samsungu – prostředím TouchWiz. Jak už jste si jistě všimli na obrázcích, tak Samsung Galaxy S5 prošel jistými změnami v oblasti designu a záda telefonu se tak skutečně přiblížila k tomu, jak je společnost vyrobila už u Galaxy Note 3. O cenách zmínka nepadla, ale předpokládají se ceny na podobné úrovni, jako v případě Galaxy S4 v době začátku prodeje, tedy někde okolo 17 000 Kč.

Zdroj: AINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.