Samsung Galaxy S6

Samsung Galaxy S6 má vážné problémy s displejem

Jakoby negativní odezva na Samsung a jeho inspiraci Applem nebyla málo, čerstvě představený Samsung Galaxy S6 a jeho ohnutý sourozenec Galaxy S6 Edge trpí poruchami displeje.

Displej má být jednou z dominant nových vlajkových lodi jihokorejského giganta, nabízí superjemné rozlišení, výborné barvy a pro Super Amoled typicky silný jas a skvělou čitelnost i na přímém Slunci. Takové byly první ohlasy z MWC v Barceloně. Bohužel si ale uživatelé některých kusů této androidí ikony nemohou jeho vlastnosti dosytosti užívat, protože jejich displej je závažným způsobem poruchový.

Displej zkrátka odmítá reagovat na dotyky po krajích, a to rozhodně není dobré, protože spousta aplikací na Androidu využívá postranních menu, která se často dají vyvolat právě pouze vytažením od hrany displeje. Soudě dle prvních známek chování displeje to vypadá, že jde o ryze hardwarový problém, který Samsung nevyřeší jednoduchou aktualizací systému.

Jde tak o další ránu pro Samsung, jehož mobilní divize po mnoha letech masivního růstu začala loni upadat. Celý problém ale ještě mohou vykrýt, protože oficiální prodej začíná až 10. dubna – s trochou štěstí tak Samsung dokáže ohlídat vadné dodávky a opraví nedostatek ve výrobním procesu.

Zdroj: CINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.