samsung-tectiles1

Samsung má své vlastní SmartTagy pro SGSIII, říká jim TecTiles

Jistě si všichni pamatujete na představení letošní vlajkové lodi od Sony, tedy Xperii S. K tomu špičkovému smarpthonu se dodává spousta příslušenství, nicméně jedním z nejzajímavějších kousků jsou SmartTagy. Placičky různých barev o velikosti mince, které si můžete naprogramovat na vlastní úkon, který telefon díky NFC technologii po přiložení na SmartTag provede.

Nicméně Samsung Galaxy SIII má ještě více příslušenství, než Sony, a ta zde nemohou chybět ani programovatelné NFC známky. Můžete je využívat pro zapínání funkcí telefonu (WIFI, BT,…), pro nastavení nějakého profilu, tedy jeden TecTile budete mít doma, kde se nastaví nějaká hlasitost vyzvánění a síla vibrací, druhý budete mít v kanceláři, kde se naopak vše ztlumí atd. Není však problém ani nastavit nějakou zprávu, která se po přiložení telefonu ke známce zobrazí na displayi. Možností, jak si TecTiles nastavit je tedy nespočet, od spuštění aplikace, až po utlumení všech funkcí při slabé baterii.

Podle slov výrobce, by mělo být možné „chytré placičky“ využívat s jakýmkoli telefonem, který bude opatřen NFC a patřičnou aplikací pro jejich správu. Docela pozitivně pro tuto vychytávku hovoří i cena – za 5 kusů TecTiles zaplatíte 15$. 4 kusy SmartTatgů  stojí cca. 10$, ale nemůžete je použít s takřka jakýmkoli telefonem.

 

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

Zdroj: apINZERTNÍ SDĚLENÍ