seznam_logo.gif

Seznam uvádí offline mapy pro Android a iOS

Seznam a Google svádí věčný souboj o uživatele nejen na poli vyhledávače, ale také na poli mapových služeb. Seznam nově zaútočil s možností mít v telefonu offline navigaci.

Aplikace Mapy.cz si prošla změnou designu a zavedla novou funkci, kdy si můžete celou Českou republiku stáhnout do vašeho telefonu a následně se navigovat bez nutnosti připojení k internetu. Přičemž velikost mapového souboru není nijak extrémní – Seznam slibuje, že zabere maximálně 350 MB, což je méně, než kolik si žádá většina pokročilejších her pro moderní smartphone.

Android4

Určité funkce aplikace ale pořád budete muset využívat s povoleným připojením k internetu, jmenovitě např. hledání a plánování trasy bude nadále vyžadovat připojení kvůli výpočtu trasy. Stejně tak zobrazování informací o bodech zájmu si vyžádá připojení k internetu. Je to pochopitelně – tyto informace se mohou často měnit a jejich aktuálnost může být důležitá.

iOS4

Mimo to aplikace nabízí také turistický obsah, který si nepochybně najde své uživatele – pod ikonou batohu se skrývá více jak 5000 zajímavostí, jako jsou např. tipy na zajímavá místa, fotografie, ceny vstupného, otvírací doby a případně i kontakty. Seznam se taktéž pochlubil, že aplikaci si od představení na konci roku 2010 stáhlo téměř půl milionu uživatelů, kteří ji ji spustili více jak 10 milionkrát. Zajímavou informací je, že uživatelé Androidu aplikaci nejvíce používají v neděli, zatímco uživatelé iOS nejčastěji Mapy.cz používají ve středu.

Zdroj: S


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstoreINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.