shazam_logo

Shazam ukázal nové funkce, které doprovodí redesign aplikace

Shazam je prvořadě aplikací pro rozeznávání hudby, kterou použijete pokud např. v rádiu slyšíte skvělou píseň, jejíž název neznáte. Kromě dříve přidaného rozměru v podobě sdílení tagů na sociální sítě se nyní přidávají i nové funkce, které doprovází nový design.

Řeč je o aplikacích pro platformy iOS a Android, které budou v průběhu následujících týdnů aktualizovány a postupně vylepšovány. První novinkou na seznamu je rychlý přístup k textům hudebních skladeb, díky kterému vám odpadá potřeba dodatečně ještě hledat text na internetu. Kromě toho by se v Shazamu měl objevit i přímý náhled na skladbu, kterou jste otagovali, takže pokud v onom rádiu již dohraje, vy si ji na vašem mobilním zařízení můžete s klidem opětovně přehrát.

Na základě vašich tagů bude Shazam doporučovat hudbu, která by se vám mohla líbit. Podobnou funkci nabízí většina hudebních služeb, takže v tomto ohledu Shazam představuje spíše zajímavou evoluci a srovnání s konkurenčními službami (byť účelem Shazamu je samozřejmě něco trošku jiného, než např. v případě Spotify). Zážitek z hudby se autoři aplikace také pokusí rozšířit s pomocí okamžitě dostupných informací o interpretech a jejich diskografiích, takže z Shazamu se částečně stane jakási hudební encyklopedie.

shazam

Čas strávený v aplikaci je pro autory jakékoliv aplikace velice důležitý, zejména pokud v ní chcete nějakým způsobem zobrazovat reklamu. To si lidé stojící za Shazamem uvědomují a proto chtějí přijít s novým systémem novinek a nedávných aktualizací (např. informace z předávání hudebních cen), které by vás měly motivovat k častějšímu používání aplikace i v situacích, kdy nepotřebujete zjistit, co to posloucháte za písničku.

Ve Spojených státech aplikace navíc rozšiřuje funkcionalitu za hranice své branže a umožní zjišťování informací o televizních pořadech na více jak 160 tamních televizních stanicích, pro tuzemského diváka tato zpráva ovšem postrádá na významu, takže ji uvádíme spíše pro pořádek.


logo-app
App Name
Developer
Free   
pulsante-google-play-store
pulsante-appbrain
qrcode-app

appstore

Zdroj: SINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.