f-705-15

Recenze: Solo

Každá smartphonová platforma má mnoho různých aplikací, fungujících jako hudební nástroj. Na Androidu je podobných aplikací celá řada a občas je složité se v tomto relativně vysokém počtu podobných prográmků dobře orientovat. Zvláště pak když máte za většinu aplikací platit, i když je zde možnost vrácení peněz do 15 minut. Za tuto dobu je těžké prostudovat každou z nich pořádně a my vám tak přinášíme recenzi jedné z těch nejlepších ve svém oboru. Jde o aplikaci jménem Solo, sloužící jakožto virtuální kytara.

Ve verzi Lite máte možnost Solo vyzkoušet zdarma, dostanete však pouze jednu kytaru a většina doplňujících nastavení vám zůstane uzamčena. Jako ochutnávka rozhodně postačí, po krátké době však omrzí. Zaměříme se tedy na verzi placenou, v současné době za $3.95. Zde již budete mít hranice značně otevřenější a dostanete se k mnoha zajímavým nastavením a doplňkům.

Prvním z nich je výběr hned ze čtyř instrumentů (kytar) – klasická kytara s nylonovými strunami, akustická s kovovými strunami a následně ještě dvě verze kytar elektrických. Na první pohled se může zdát spektrum značně omezené, zahrajete si však naprosto královsky a jedna z oněch čtyř vám vždy sedne přesně do toho, co hledáte.

Dále je zde knihovna akordů, čítající stovky akordů tak, jak tomu opravdu je. Těch si budete během hraní moci navolit až osm, mezi kterými si budete následně střídat. Tlačítka pro jejich změnu jsou dostatečně velká a i člověk s většími prsty nebude mít problém trefit se na správné políčko. Nezapomeňte však povolit multitouch, bez něj totiž nebudete moci v jednu chvíli hrát a zároveň měnit akord.  A to velice kazí požitek ze sanotného hraní.

Dalšími vymoženostmi plné verze jsou možnost puštění oblíbené písničky (z vašeho playlistu či ze záznamníku) přímo v programu během hraní, vestavěné vyhledávání akordů pomocí ultimateguitar.com (v poloprůhledném náhledu si je pak budete moci vložit „na struny“) a najdete zde i možnost nasazení Capo. Co se týče samotných samplů, ty jsou nahrány ve velice dobré kvalitě a mezi podobnými programy se může Solo těšit jedním z nejvěrnějších podání zvuku.

Solo je výbornou volbou pro každého kytarového fanouška. Bohužel nenabízí žádné další hudební nástroje, což jiné, stejně drahé aplikace, dokážou. Autoři však věnovali všechnu pozornost právě kytarám, a pokud se poohlížíte po nějaké aplikaci sloužící vám jako mobilní kytara, Solo ve své placené verzi rozhodně potěší. V případě, že hledáte komplexní hudební program, jsou pro vás připraveny aplikace jiné.INZERTNÍ SDĚLENÍ


Student, redaktor a IT fanoušek