tmobile_reklama

T-Mobile čelí kritice z Polska, stáhl novou reklamu

T-Mobile před krátkou dobou nastartoval svoji novou sérii reklamních spotů. V jednom spotu se vyskytuje polský podvodný prodejce, který podvedl zákazníka prodejem rozbitého telefonu. Reklamy si všimli i v samotném Polsku, a T-Mobile v reakci na stížnosti z velvyslanectví reklamu stáhl z oběhu.

T-Mobile povolil tlaku navzdory tomu, že sám trvá na nezávadnosti celé reklamy jak z etického, tak zákonného hlediska. Operátor se pochopitelně hájil tím, že se jedná o humorně myšlenou nadsázku, nikoliv o záměr znevažovat příslušníky našeho sousedního státu. Pro T-Mobile dělala reklamu agentura Saatchi & Saatchi, která tak samozřejmě také odnesla část kritického postoje, jež samozřejmě nejvíce plnil právě polská média.

Generální ředitel české pobočky operátora nabídl velvyslankyni z Polska osobní setkání, kde měl zájem jí celou záležitost vysvětlit. T-Mobile přitom na podobné stereotypy zaměřil už několik kampaní – setkali jsme se třeba s motorkáři, či kulturisty. Tentokrát ale operátor zkrátka šel přes čáru, protože kritika dosáhla až na velvyslanectví. Vztahy mezi Polskem a Česko republikou jsou z obchodního hlediska vůbec dlouhodobě protkány různými nepříjemnostmi – loni si třeba jejich ministerstvo stěžovalo, že česká strana vede negativní kampaň proti polským potravinám.

Co na situaci říkáte vy? Myslíte si, že jsou stížnosti z Polska oprávněné, nebo že T-Mobile zkrátka držel nasazenou komediální laťku a ničím se neprovinil?

Zdroj: MINZERTNÍ SDĚLENÍ


Mé nadšení pro mobilní tématiku začalo u legendární Nokie 3310, se kterou jsem vyrůstal. Dnes používám LG G2 a nadšení mě stále neopustilo. :-) Kromě toho studuji IT, mám rád fantasy, psaní, Formuli 1 a MMORPG.